Tatuaże, makijaże, przekłuwanie ciała itp. Praktyki są również ciężkim grzechem

Słowo wstępne od autora opracowania:

a

a

W pierwszej części tematu „Znaki apostazji (odstępstwa od wiary). Nowa moda i jej skutki”, dotyczącej noszenia spodni przez kobiety, zamieściłem liczne wypowiedzi Pasterzy i Świętych Kościoła Katolickiego i Cerkwi Prawosławnej, wyjątki z objawień Matki Bożej, cytaty z Pisma Świętego i dokumentów Soborów i Synodów Powszechnych, jednoznacznie potępiających ten niegodziwy sposób ubierania się kobiet. Wielka szkoda, że obecnie w naszych kościołach nie słyszy się podczas kazań od kapłanów ostrzeżeń dla niewiast przed tą modą XX i XXI wieku, tak jak to jest w cerkwi Prawosławnej w Rosji, gdzie często kapłani bez ogródek ostrzegają kobiety, że np.: […] „całe piekło zapchane jest przez kobiety w spodniach” lub […] „Kobiety wlazły w męską odzież, stara i młoda zaczęła nosić spodnie. Wszystkie one rozum straciły, jest to bardzo złe, bardzo złe, nie wolno tego robić, kobieta powinna być kobieca, w sukience lub spódnicy. To – jest grzech śmiertelny”.

Dopiero po śmierci przekonamy się, czy ostrzeżenia Kościoła, Świętych i nauk Pisma Świętego o niebezpieczeństwie utraty Królestwa Niebieskiego z powodu korzystania coraz to nowych trendów mody są prawdziwe. Gdy poznamy wtedy całą prawdę, na zmianę naszego postępowania będzie już za późno. Przyjdzie za swoją lekkomyślność, albo przebywać przez całą wieczność w zapchanym piekle, albo przez długie lata cierpieć w czyśćcu. Warto się zatem zastanowić i zmienić swoje życie tak, aby nie być obrzydliwym z racji swego postępowania w oczach Boga i żyć w zgodzie z Jego naukami, aby po śmierci znaleźć się w Jego Królestwie.

Zdaję sobie sprawę, że przeciętnej kobiecie o wiele trudniej będzie zrezygnować z kosmetyków, noszenia kolczyków, chodzenia do fryzjera, głębokich dekoltów itd., niż z noszenia spodni. Natomiast diabelska moda na tatuaże i przekłuwanie ciała stanie się obecnie powszechną, albowiem zapisane w Apokalipsie św. Jana przyjmowanie znaku Bestii przez ludzi musi się wypełnić. W chwili obecnej odbywa się psychologiczne przygotowanie ludzi – „do czipa poprzez piercing (z ang., czytaj pirsing) – przekłuwanie ciała”.

W części (2) opracowania wykorzystałem kilka artykułów z portali Cerkwi Prawosławnej, podobnie jak i w części (1), uważając, że podane w nich treści mogą być przydatne dla Katolików i przyczynić się do zmiany życia i powrotu na drogę zbawienia, szczególnie w obecnych czasach, gdy pasterze w kościołach nie ostrzegają wiernych przed niegodziwym ubieraniem się i korzystaniem z praktyk, obrzydliwych Bogu. Podaję tytuły artykułów, zamieszczonych w opracowaniu:

 1. Tatuaże zgubne są dla duszy i niebezpieczne dla zdrowia
 2. Biblia i tatuaże
 3. Dlaczego Cerkiew nie pochwala tatuaży i przekłuwania ciała (piercingu)?
 4. Tatuaże. Skąd ta moda i czym grozi?
 5. Szkody, powodowane przez tatuaż i przekłuwanie ciała
 6. O kolczykach
 7. Makijaże, kosmetyki

Zdaję sobie sprawę z tego, że ostrzeganie i nawoływanie do zmiany stylu życia, jest walką z wiatrakami, większość ludzi będzie szła za Zwodzicielem jak stado baranów. Dlatego jeżeli nadal kobiety i mężczyźni będą „ozdabiać” swoje ciała tatuażami i piercingiem, to chciałbym podać chociaż pewne informacje o tym, jak w miarę bezpiecznie z nich korzystać, aby unikać różnych chorób i dolegliwości. Oczywiście, informacje te nie będą reklamą tych zakazanych w wierze chrześcijańskiej pogańskich metod ozdabiania ciała, lecz jedynie ostrzeżeniem. Może uchroni to niektóre osoby przed osobistą tragedią. Podam również krótkie wprowadzenia do tematyki, zamieszczając historie tatuaży, pojawienia się kolczyków i piercingu. Kolczyki również należą do piercingu, chociaż zwykle nosi się dwa kolczyki lub jeden. Nie jest istotne, ile jest kolczyków. Nawet przy jednym kolczyku jest to piercing – przekłucie ciała i to jest bunt wobec Pana Boga, który stworzył nasze ciała i usiłowanie poprawiania swego Stwórcy, dlatego osoba taka jest w oczach Boga obrzydliwa.

Świadomość religijna jednoznacznie określa tatuaż jako zwrócenie się do demonów … Niemożliwe jest zwrócenie się do Boga, nie zrywając więzów z demonami …

Jeśli przyjrzymy się temu związkowi człowieka z demonem z innej strony, to tatuaż można uważać za swego rodzaju przysięgę wierności. Człowiek poświęca siebie temu duchowi. W wielu kulturach wykształcił się niezbyt poważny stosunek do słowa. Słowo jest łatwo zmienić. Łatwo jest oszukać słowem. Ale wykonany tatuaż towarzyszy człowiekowi przez całe życie. Przez tatuaż duch nieczysty pozyskuje sobie człowieka na zawsze – zarówno do czasu, dopóki nosi on swoje marne ciało na ziemi, jak i po śmierci. I to jest straszne wyobrazić sobie pośmiertny los chrześcijanina, kiedy stojąc przed Bogiem, na swoim ciele będzie miał tatuaż, wskazujący na jego przynależność do demona.

Niedawno Stowarzyszenie „Róża” w Krakowie (www.intronizacja.pl) wydało 2 broszurki pod tytułem „Droga do paszczy smoka”, które tworzą przewodnik wiedzy na temat współczesnych zagrożeń duchowych ze strony szeroko pojętego okultyzmu. Autorka opracowań Anna Kuraś wyjaśnia, co jest grzechem, a co nie jest w przypadku kontaktu z okultyzmem. Czytelnik zdobywa wiedzę nie tylko na temat omawianych praktyk okultystycznych, ale może sobie wyrobić opinię o metodach działania złego ducha i ustrzec się przed nowymi formami jego podstępów, ukrytych w trendach szeroko pojętej mody (niegodziwe stroje, masaże, piercing, bioenergoterapia, homeopatia, muzyka rockowa, literatura, gry komputerowe, zabawki dla dzieci, pewne formy rozrywki, samorozwoju czy terapii itp.); mody, czyli najrozmaitszych „nowości” we wszystkich dziedzinach życia człowieka, za pomocą których szatan zamierza zniszczyć Kościół Chrystusowy i doprowadzić do upadku religii chrześcijańskiej.

W części, mówiącej o masażach i piercingach, autorka podaje ich pochodzenie i wskazuje na zło, które niosą dla człowieka, na zagrożenie dla jego życia duchowego. Warto zapoznać się z obu częściami tego bardzo dobrego opracowania.

***

 1. Tatuaże zgubne są dla duszy i niebezpieczne dla zdrowia

W Biblii jest jednoznaczny zakaz tatuaży: „Nie będziecie nacinać ciała swego na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan”. (Księga Kapłańska 19:28);

„Wy jesteście dziećmi Pana, Boga waszego. Po zmarłym nie będziecie nacinać sobie skóry ani strzyc krótko włosów nad czołem, bo wy jesteście ludem poświęconym Panu, Bogu swemu” (Księga Powtórzonego Prawa 14:1-2).

Bóg powtórzył to przykazanie dla kapłaństwa: Potem Pan powiedział do Mojżesza: „Mów do kapłanów, synów Aarona, i powiedz im… Nie będą sobie strzygli głowy do skóry, nie będą golili krajów brody, nie będą nacinali swojego ciała”. (Księga Kapłańska 21: 1,5).

Bardzo ważnym jest, że zakazowi towarzyszy odniesienie do tego, że ich Bogiem jest Pan. To jest – do Pierwszego Przykazania Prawa: „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie”(Wj 20: 2-3).

a

Tatuaż w całej historii ludzkości odgrywał różną rolę. W starożytnym świecie, gdzie jeden człowiek mógł zostać własnością innego, tatuaż, na przykład, spełniał funkcję znaku (cechy). Tatuaż redukuje człowieka do poziomu zwierzęcia: bydło nosi znak (piętno) właściciela, a niewolnik tatuaż z imieniem swego właściciela.

Jednak w świecie pogańskim podstawą znaczenia tatuażu było odwołanie się do duchów (to jest, jak my, chrześcijanie wiemy, do demonów). Przez wizerunek na ciele (symbole sakralne) człowiek przywołuje ducha, któremu oddaje pokłon, do swojego życia.

Tatuaż odrzucany jest przez Cerkiew właśnie ze względu na jego mistyczne znaczenie. Przez tatuaż człowiek łączy się z duchami nieczystymi i złymi, ale – nie z Bogiem. Natura tatuażu jest zawsze kultowa, magiczna.

Oczywiście, dzisiaj tatuaże robi się nie dla jakiegoś mistycznego rytuału, a prędzej ze względu na modę lub tradycję. Ale sama ta czynność – naniesienie tatuażu – jest głęboko pogańskie …

Dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że tatuaże mają negatywny wpływ na ludzkie życie. I tak, dziennikarka Swietłana KUZINA w swoim artykule „Fatalne tatuaże”, po rozmowach ze specjalistą od usuwania tatuaży Konstantinem Awramienko, podała na to wiele przykładów:

Aleksiej Woronin z Odincowa napisał do naszej gazety: „Moja ukochana dziewczyna była cichym, dobrym Aniołem. Żyliśmy ze sobą w doskonałej harmonii przez dwa lata, nawet zamierzaliśmy wziąć ślub. I oto pewnego razu w salonie wykonała na pośladku tatuaż – diabełka ze sztyletem. I nagle bardzo się zmienił jej charakter. Zaczęła wywoływać kłótnie o nic, stała się zazdrosną i dostała zły język. Jakby ten diabełek dźgał ją nożem w plecy. W końcu rozstaliśmy się. Czy tatuaż może zmienić człowieka?”

– Może – zapewnia Konstantin Awramienko – tatuaż zmienia życie ludzi – tych, którzy nieświadomie wykonali tatuaż o wątpliwej treści. Przekonałem się o tym sam.

Konstantin Awramienko, optyk – fizyk z wykształcenia, od kilku już lat zajmuje się usuwaniem tatuaży ze skóry swoich klientów. Powiedział, że tatuaże czasami zmieniają charakter ludzi i dosłownie przyciągają kłopoty. Ale moda na te „ozdoby”, niestety, nie przechodzi. Zazwyczaj pacjenci opowiadają Konstantinowi, dlaczego postanowili pozbyć się tatuażu.

DZIEWCZYNA I DEMONY

– Przyszła do mnie dziewczyna z chińskim hieroglifem. Również na pupie – opowiada Awramienko. – Płakała i błagała, abym natychmiast usunął tatuaż. Według jej słów, natychmiast po naniesieniu rysunku, posypały się na nią nieszczęścia. W ciągu roku straciła pracę, urodziła martwe dziecko i odszedł od niej mąż. A ostatnią kroplą, która nieomal nie doprowadziła ją do samobójstwa, był grupowy gwałt, dokonany na niej przez pijanych nastolatków. Gdy trochę doszła do siebie, przybiegła, aby usunąć swój tatuaż, który, jak wyjaśniłem, oznaczał słowo „demon”. Obecnie w jej życiu wszystko jest w porządku.

SPADOCHRONIARZ I PAJĄK

– Był u mnie były spadochroniarz ze skomplikowanym tatuażem: samolociki, skrzydła, spadochron i śmierć z kosą. Błagał mnie, abym za wszelkie pieniądze starł rysunek śmierci. Powiedział, że jest realistą i nigdy nie wierzył w magię. Ale kiedy zaczął chodzić z tym tatuażem, szczęście (powodzenie – dod. A.L.) odwróciło się do niego plecami.

OCHRONIARZ I LICZBA „13”

– Dwadzieścia lat temu, 40-letni strażnik w banku na Arbacie wykonał na małym palcu tatuaż – liczbę „13”. I przez te wszystkie lata, jak powiedział, prześladował go „pech”. Wpierw ciężko zachorowała matka i żeby zapłacić za leczenie, musiał sprzedać dom. Potem miał wypadek samochodowy, za który w rozliczeniu stracił mieszkanie. Córka stała się narkomanką. Rodzina się rozpadła.

Kiedy usunąłem tatuaż, w jego życiu wszystko się zmieniło … Poznał kobietę, którą pokochał, a od zmarłego dziadka odziedziczył wspaniały dom letniskowy. Teraz liczba „13” jest jeszcze trochę widoczna. Niedawno zadzwonił do mnie i poprosił: – Przyjdź i usuń do końca, może życie zmieni się jeszcze bardziej na lepsze?

DZIEWCZYNA I MOTYL

– 16-letnia dziewczyna wykonała sobie tatuaż na plecach – pięknego kolorowego motyla. Od tego czasu najważniejszą sprawą w jej życiu było, aby każdego wieczoru zapoznawać nowego chłopca. Po ukończeniu szkoły średniej, nie poszła na studia, tylko biegała do nocnych klubów. Młodzi ludzie traktowali ją bez szacunku. Nie wyłaziła z cudzych łóżek.

Jej chłopak naopowiadał jej różnych świństw i zaczął się spotykać z jej przyjaciółką. Ktoś poradził jej, aby pozbyła się tatuażu, kierując do mnie. Wyjaśniłem jej, że według starych wierzeń, motyl – to znak prostytutek. Po usunięciu tatuażu jej chłopak wrócił do niej i po miesiącu się pobrali. Obecnie spodziewa się ona dziecka.

 a

CHŁOPIEC I ŚMIERĆ

– Ostatnio poproszono mnie, abym przyjechał do I-go Szpitala Miejskiego i usunął tatuaż z 15-letniego chłopca, leżącego w śpiączce – mówi Konstantin. – Byłem bardzo zaskoczony: czy nie można zaczekać, aż się obudzi? Okazało się, że na mój przyjazd bardzo nalegali jego rodzice, którzy dopiero w szpitalu zobaczyli u syna straszny napis na prawym ramieniu: «Live quickly die young» (co po rosyjsku znaczy: „Żyj szybko, umrzyj młodo”).

Okazuje się, że rodzice wysłali chłopca na wypoczynek na Cypr. Tam zrobiono mu tatuaż. Po tym on jakby się zerwał z łańcucha. W ciągu dwóch miesięcy zdążył rzucić szkołę, kilka razy trafić do milicji za chuligaństwo i złapać chorobę weneryczną. A potem wziął samochód ojca i przy prędkości 120 km na godzinę uderzył w słup. Poduszka bezpieczeństwa (Airbag) uratowała życie. Ale złamał miednicę i biodro.

– Usuwać cały napis bałem się – kontynuuje Awramienko – a nuż nagle powstaną komplikacje? Postanowiłem usunąć tylko słowo «DIE» (umrzyj), co zmienia sens napisu. I wtedy nastąpiło coś dziwnego. Chłopiec leżał nieprzytomny. A ja zrobiłem mu również miejscowe znieczulenie. Zacząłem usuwać tatuaż, a chłopak w śpiączce (!) nagle zaczął odsuwać swoje ramię, a drugą ręką próbował odepchnąć urządzenie.

Puls wzrósł do 138 uderzeń. Podwoiłem dawkę – chłopak jednak wciąż wszystko czuł. Obecne przy tym trzy pielęgniarki i ordynator oddziału intensywnej opieki medycznej, podobnie jak i ja, byli w szoku. Odnosiło się wrażenie, jakby sam szatan wszedł w niego i nie pozwalał pozbyć się śmiertelnych słów. Kiedy usunąłem tatuaż, tętno wróciło do normy, a stan zdrowia chłopaka szybko się polepszył.

SUMUJĄC

– Uważam, że nie powinniśmy robić tatuaży – podsumowuje Awramienko. – Nie bez powodu jest zakaz w Ewangelii: „Nie ozdabiajcie swoich ciał rysunkami i napisami.”

a

– Wykonać tatuaż jest łatwo, – mówi Konstantin. – Znacznie trudniej jest się go pozbyć. Niestety, ludzie nie mają pojęcia, z czym przyjdzie im się zmierzyć. Jakie męki przeżyć … Tutaj niezbędna jest ingerencja chirurga. Najstarszy sposób – ściąć kawałek skóry nożem lub skalpelem.

U chirurga plastycznego usuwanie tatuażu o dużej powierzchni trwa kilka lat. Czas ten można skrócić przez przeszczepienie na wycięte miejsce skóry pacjenta, na przykład, z pleców lub pośladków. Ale wówczas pojawią się rany w dwóch miejscach. Próbuje się usuwać tatuaże również laserem. Przepala on tkanki na znaczną głębokość. One obumierają. W tym miejscu pojawią się blizny. Dlaczego to wszystko opowiadam? Po to, abyś dziesięć razy wpierw pomyślał, zanim zrobisz sobie tatuaż.

Na Witrynie Kulturolog.ru w artykule o tatuażach podano analizę tego zjawiska.

Dla przykładu, jest oczywistym, że posiadacz tatuażu prowokuje uwagę otoczenia. To daje mu poczucie własnej wartości. Przyciąga uwagę dowolny tatuaż, ale trzeba konkretyzować – uwagę na co? W pierwszej kolejności – na ciało … Tatuowanie jest ze swej natury spowiedzią, wyznaniem cielesności. Człowiek, który zrobił sobie tatuaż, można powiedzieć, wyznaje kult swego ciała … Oczywiście, taki bieg w to, co jest zewnętrzne, jest oznaką duchowej słabości.

Składowa mistyczna

Tatuaż może zmienić życie człowieka. Aby to zrozumieć, niekoniecznie trzeba zwracać się do mistyki. Po dokonaniu świadomego aktu naniesienia tatuażu na swoje ciało, biorąc za wyznacznik jakiś znak, określający siebie, a często rzucając tym wyzwanie dla ludzi wokół ciebie, człowiek w żaden sposób nie może już pozostać takim, jakim był przedtem. I ta zmiana nie przyniesie człowiekowi ani ciszy, ani pokoju w duszy. Tatuaż działa jak kotwica, mówiąc językiem psychoanalizy.

Tatuaż nieustannie przypomina swemu nosicielowi o tym, jakiego wyboru on dokonał, przynaglając odpowiednie emocje. Nie można nakłuć sobie rysunku wilka i nie nabyć przy tym trochę czegoś wilczego. Naturalnie, zwyczaje prawdziwego wilka nie wchodzą tu w rachubę, mówimy o wizerunku zwierzęcia, tak jak go sobie wyobrażamy.

Ogólnie rzecz biorąc, człowiek jest istotą symboliczną, a świat, który postrzegamy i uświadamiamy sobie, w mniejszym stopniu jest światem fizycznym. Za każdym obiektem fizycznym, za każdą rzeczą stoi tradycja uświadomienia sobie, symbole i znaki, których nawet nie zawsze zauważamy. Wiele znaków wpływa na nas przez podświadomość.

Czasami nie doceniamy siły znaku, ale tatuaż wcale nie jest takim przypadkiem. Nie wolno tylko ulegać handlowej reklamie salonów tatuażu, dążących do przedstawienia tatuaży jako swojego rodzaju modnej ozdoby. Wykonującym tatuaże niewygodne jest mówić o poważnych rzeczach, ale ci, którzy podchodzą do tatuażu poważnie, znają jego symboliczną moc. Oto dlaczego nie należy nakłuwać nawet niewinne, na pierwszy rzut oka, rysunki. Nawet nakłuty na ciało wizerunek motyla, jak pokazuje podany powyżej przykład, może doprowadzić do negatywnych konsekwencji w życiu.

Również wśród znaków, używanych w tatuażach, jest dużo pentagramów i innych magicznych symboli, w tym również takich, których magiczny charakter jest nieoczywisty. Ale on jest; takie są, na przykład, hieroglify lub runa. Magiczne znaki od dawien dawna wykorzystywano dla różnych pogańskich rytuałów, w których zwykle były potrzebne krew i ofiara. Tatuowanie nie odbywa się bez krwi; osoba na ciele której jest ono wykonywane, występuje w charakterze ofiary. Znak, ofiara i krew – wszystko jest na swoim miejscu, co przemienia nanoszony tatuaż w pogański rytuał.

Współczesna świadomość uważa podobne rytuały za bezzębną archaiczność, jednak psychologia człowieka nie bardzo się zmieniła. W przeszłości za pomocą podobnych rytuałów ustalano władzę jednej osoby nad drugą. Są podstawy, aby uważać, również dziś, że tatuaż może być wykorzystywany w charakterze jednej z technik zombie, czyli poddanie woli człowieka woli innej osoby. Pozostaje tylko powiedzieć, że wola może być nie tylko ludzką, ale i demoniczną. Dlatego świadomość religijna jednoznacznie określa tatuaż jako zwrócenie się do demonów … Niemożliwy jest powrót do Boga, nie zrywając więzów z demonami …

Jeśli przyjrzymy się temu związkowi człowieka z demonem z innej strony, to tatuaż można uważać za swego rodzaju przysięgę wierności. Człowiek poświęca siebie temu duchowi. W wielu kulturach wykształcił się niezbyt poważny stosunek do słowa. Słowo jest łatwo zmienić. Łatwo jest oszukać słowem. Ale wykonany tatuaż towarzyszy człowiekowi przez całe życie.

Przez tatuaż duch nieczysty pozyskuje sobie człowieka na zawsze – zarówno do czasu, dopóki nosi on swoje marne ciało na ziemi, jak i po śmierci. I to jest straszne wyobrazić sobie pośmiertny los chrześcijanina, kiedy stojąc przed Bogiem, na swoim ciele będzie miał tatuaż, wskazujący na jego przynależność do demona.

Tutaj, podobnie jak i wszędzie, lepiej nie przekraczać fatalnej granicy, – jest to łatwiejsze niż wracać z powrotem.

Źródło:

Tatuaże zgubne dla duszy i niebezpieczne dla zdrowia

Татуировки душепагубны и опасны

http://3rm.info/publications/58551-tatuirovki-dushepagubny-i-opasny

 1. Biblia i tatuaże

Ludzie często zastanawiają się: co Bóg przykazywał nam w związku z tatuażami? Biblia nie ma zbyt wiele bezpośrednich odniesień do tatuaży. To dlatego, że ludzie, którzy nanosili na swoje ciała podobne odwieczne napisy i wizerunki, nie należeli do narodu, który otrzymał prawo Mojżesza. To byli ludzie wierzeń pogańskich.

Tak więc, w Księdze Kapłańskiej znajdujemy słowa: „Nie będziecie nacinać ciała swego na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan”. Podany cytat jest więcej niż oczywisty. Bóg mówi: „nie” dla takich zwyczajów. Ale dlaczego potępia się taki czyn? Aby zrozumieć to Przykazanie, konieczne jest, aby wniknąć w kulturę tamtego czasu.

Większość kultur tamtej epoki było barbarzyńskich ze swojej natury, natomiast plemiona Izraela utworzyły nowy naród. Prawo, dane przez Boga Mojżeszowi, było fundamentem, na którym się ten naród utrzymywał. Naród izraelski został powołany do życia w zupełnie innym systemie wartości, różnym od kultury przemocy, rabunku i śmierci, właściwym innym, sąsiednim narodom. Tatuując swoje ciała, Żydzi niczym by się nie różnili od pogan, dokonujących mordów rytualnych, „święte” gwałty, masowe rzezie i wielbiących namiętności, niszczące w skutkach dla ludzkiej duszy. Jest to prawdopodobnie jedna z przyczyn, z powodu których Bóg daje Przykazanie przeciwko tatuażom.

a

W naszej kulturze tatuaże nie maja już tego sensu, jak w czasach Mojżesza. W erze Łaski Bożej ciało jest świątynią Ducha Świętego, przebywa w niej Chrystus w mocy Eucharystii. Jeśli spojrzymy na powody, dla których ludzie nanoszą na siebie tatuaże, to zobaczymy, że większość z nich chce po prostu odróżniać się od innych. Jednak nonkonformizm, naśladowanie trendów w modzie, pragnienie, aby szokować – to wszystko jest obce Prawu Miłości Chrystusa, Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.

Niektórzy uważają, że tatuaże uczynią ich piękniejszymi. Mówi to o ich pragnieniu ulepszania tego, co zostało stworzone przez Boga (por.: Ps 138: 14) [1]. Lub wskazuje na kompleks niższości i na to, że nie są oni zadowoleni ze swojego ciała, a także świadczy o potrzebie nowej tożsamości, poszukiwaniu swego drugiego, bardziej interesującego „ja”, co jest charakterystyczne dla osoby, przeżywającej kryzys; nie mając zasług, które można byłoby zademonstrować, więc starają się oni zadziwić innych (w pierwotnym znaczeniu tego słowa również). Tymczasem nowość tatuażu może wywołać zdziwienie, nie więcej niż na sekundę, aby następnie utopić się w strumieniu banalności, widzianych już nie jeden raz.

Mała dziewczynka z tatuażem krzyża na nadgarstku.

W świecie muzułmańskim chrześcijanie tatuują sobie krzyż na rękę po to, aby w przypadku śmierci być pochowanym po chrześcijańsku. Jednak mówi to również o ich życzeniu umrzeć za Chrystusa i wyznawać Go aż do śmierci, jeśli zostaną porwani przez radykalnych islamistów, dla których chrześcijaństwo jest stałym celem. W tym przypadku tatuaż może oznaczać powołanie do męczeństwa, pragnienie spowiedzi przed śmiercią i niezwyciężoną miłość do Ukrzyżowanego.

Tak więc, gdy tatuaże nie świadczą o wierze, są one nieudanym substytutem osobowości, kultury, erudycji, poczucia humoru, radości życia, otwartości, wiary i twórczej wyjątkowości. Służą one jedynie jako wskaźnik desperackich poszukiwań własnego „ja”, coraz bardziej krzykliwego, poszukiwań w tych miejscach, w których go nie było i nigdy nie będzie.

Kapłan Ioan Walentin Istrati

Tłumaczenie z rumuńskiego Rodion Szyszkow

Doxologia.ro

21 lutego 2013 r.

[1] „Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje Dzieła i moja dusza w pełni to wie” (Ps 138:. 14)

Źródło:

Biblia i tatuaże

Библия и татуировки

http://3rm.info/publications/51843-bibliya-i-tatuirovki.html

 1. Dlaczego Cerkiew nie pochwala tatuaży i przekłuwania ciała (piercingu)?

(Albo dlaczego nie należy robić tatuaży lub innych nakłuć na ciele?)

 1. Dlatego, że jest to obrzydliwe dla Boga (Bóg zabrania to zrobić).

Pan ostrzega Swój naród, aby nie wykonywać żadnych nacięć i nakłuć na ciele: Księga Kapłańska 19:28: „Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan”. Również Księga Powtórzonego Prawa 14: 1 „Wy jesteście dziećmi Pana, Boga waszego. Po zmarłym nie będziecie nacinać sobie skóry ani strzyc krótko włosów nad czołem”.

 1. Ponieważ praktyka ta kojarzy się z bałwochwalstwem.

Świadczy o tym fragment z 1 Księgi Królewskiej 18: 22-29 (jest dość długi – od A.L.).

Warto też zwrócić uwagę na relacje pomiędzy pogańskim bałwochwalstwem i kolczykami:

Księga Rodzaju 35: 2-4: „Rzekł więc Jakub do swych domowników i do wszystkich, którzy z nim byli: „Usuńcie spośród was (wizerunki) obcych bogów, jakie macie; oczyśćcie się i zmieńcie szaty. Pójdziemy bowiem do Betel i tam zbuduję ołtarz Bogu, który wysłuchał mnie w czasie mej niedoli i wspomagał mnie, gdziekolwiek byłem. Oddali więc Jakubowi wszystkie (wizerunki) obcych bogów, jakie posiadali oraz kolczyki, które nosili w uszach, i Jakub zakopał je pod dębem w pobliżu Sychem”.

 1. Ponieważ praktyka ta kojarzy się z okultyzmem.

 

Księga Kapłańska 19:28: „Nie będziecie nacinać ciała na znak żałoby po zmarłym. Nie będziecie się tatuować. Ja jestem Pan”. Również Księga Powtórzonego Prawa 14: 1 „Wy jesteście dziećmi Pana, Boga waszego. Po zmarłym nie będziecie nacinać sobie skóry ani strzyc krótko włosów nad czołem”.

Według pogańskich zwyczajów nakłucia i nacięcia na ciele były wykonywane albo na cześć zmarłych (jako pamiątka lub wspomnienie o zmarłych), albo w celu wejścia w trans podczas seansów okultystycznych i wstąpienia w obcowanie z umarłymi (wywoływanie duchów). Pan Bóg ostrzegał Swój naród wybrany przed tym, aby nie zajmowali się oni okultyzmem w jakiejkolwiek formie, nazywając okultyzm – „obrzydliwością”:

Księga Powtórzonego Prawa 18: 9-12: „Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni”.

A więc, piercing, nakłucia i nacięcia na ciele mają pogańskie korzenie okultystyczne.

W Nowym Testamencie praktyki samookaleczenia kojarzono z opętaniem. W Ewangelii Marka 5: 2-5 „Przybyli na drugą stronę jeziora do kraju Gerazeńczyków. Ledwie wysiadł z łodzi, zaraz wybiegł Mu naprzeciw z grobów człowiek opętany przez ducha nieczystego. Mieszkał on stale w grobach i nawet łańcuchem nie mógł go już nikt związać. Często bowiem wiązano go w pęta i łańcuchy; ale łańcuchy kruszył, a pęta rozrywał, i nikt nie zdołał go poskromić. Wciąż dniem i nocą krzyczał, tłukł się kamieniami w grobach i po górach”.

Również w Starym Testamencie, nacięcia na ciele związane były z opętaniem. Wróćmy znów do historii w 1 Księdze Królewskiej, rozd. 18. W wersecie 28 mówi się, że kapłani Baala kłuli siebie nożami i włóczniami, czcząc Baala, a w wersecie 29 nazywa się to opętaniem: „Potem wołali głośniej i kaleczyli się według swojego zwyczaju mieczami oraz oszczepami, aż się pokrwawili. Nawet kiedy już południe minęło, oni jeszcze prorokowali aż do czasu składania ofiary z pokarmów. Ale nie było ani głosu, ani odpowiedzi, ani też dowodu uwagi”.

Uwaga A.L.:

(W tekście rosyjskim zamiast użytego w polskiej wersji słowa „prorokowali”, które w tym miejscu wyraźnie nie pasuje, (bo o jakich proroctwach byłaby tu mowa), występuje słowo „бесновались”, co można przetłumaczyć jako „wściekali się, złościli się”, co nie ma nic wspólnego z prorokowaniem, co jednak też nie jest zupełnie poprawne, ponieważ po rosyjsku słowo „бесновались” przede wszystkim znaczy: „byli opętani” lub „byli pod wpływem złego ducha”; i z tego powodu tak się zachowywali; po rosyjsku słowo „бесноватый” – znaczy „opętany przez złego ducha” (biesa), a „беснование” – znaczy „opętanie przez złego ducha”, ale też wściekłość; więc zamiast słowa „prorokowali” można by tu było użyć słów, np. „będąc w stanie opętania wściekali się aż do czasu…. Natomiast w tłumaczeniu Biblii przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne werset 29 przetłumaczono w sposób następujący: „A gdy minęło południe, oni trwali jeszcze w swoim upojeniu aż do pory składania ofiary z pokarmów, ale nie było żadnej odpowiedzi”. Zatem opis zachowania się proroków Baala staje się bardziej zrozumiały.

 1. Ponieważ praktyka ta jest nieposłuszeństwem wobec Stwórcy

Gdy Pan Bóg stworzył człowieka: mężczyznę i kobietę, to powiedział, że zrobił to bardzo dobrze: Księga Rodzaju 1: 31a „ „A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre”.

A więc, stworzenie człowieka przez Boga było bardzo dobrze. Ci, którzy uważają, że nakłucia (tatuaże) na jego ciele i nacięcia mogą udoskonalić stworzenie Boga, uczynić go jeszcze piękniejszym i atrakcyjniejszym, czynią wyzwanie Stwórcy. Swymi tatuażami, przekłuciami i nacięciami świadczą o tym, że Bóg stworzył ich niewystarczająco dobrze. W rzeczywistości – jest to samookaleczenie.

 1. Ponieważ nasze ciało – to świątynia Boża

Słowo Boże uczy nas, że nasze ciała są świątynią Ducha Świętego, i że nikt nie ma prawa, aby bezcześcić tę świątynię. W 1 Liście do Koryntian 3:16, czytamy: „Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was”? Ponadto, 1 Koryntian 6: 19-20: ” Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za (wielką) bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele!”. (W tekście rosyjskim zdanie to brzmi następująco: „Chwalcie wiec Boga w ciałach waszych i duszach waszych, które są Boże”).

Tatuaże i inne nacięcia i nakłucia na ciele – są takie same jak napisy na ścianie świątyni. One nie ozdabiają świątyni, a bezczeszczą ją i Boga, Który mieszka w niej.

 1. Ponieważ to nie chwali Boga

W 1 Liście do Koryntian 6: 19-20 pisze: „Czyż nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga, i że już nie należycie do samych siebie? Za (wielką) bowiem cenę zostaliście nabyci. Chwalcie więc Boga w waszym ciele i w duchu waszym, które są Boże”. I dalej w 1 Liście do Koryntian 10:31-33: „Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie. Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego, podobnie jak ja, który się stara przypodobać wszystkim pod każdym względem, nie szukając własnej korzyści, lecz dobra wielu, aby byli zbawieni”.

Słowo Boże wzywa nas, aby chwalić Boga nie tylko w naszych duszach, ale także naszymi ciałami.

 1. Ponieważ nas to nie upiększa

Biblia wzywa nas, zwłaszcza kobiety, aby ubierać się w przyzwoite stroje ze wstydliwością i niewinnością: 1 Tymoteusza 2: 9-10: „Podobnie i kobiety – w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem lub perłami, albo kosztownym strojem, lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności”.

Co to jest przyzwoity i niewinny strój? Jest to skromna odzież, przykrywająca, a nie reklamująca intymne miejsca. Odzież taka nie jest wyzywająca. Wróćmy do tatuaży i wszelkiego rodzaju nakłuć i nacięć na ciele: są one i pokazujące cechy człowieka, przeciwne wstydliwości i niewinności. W związku z tym, tatuaże i piercing nie odnoszą się do elementów „skromnego stroju”.

 1. Ponieważ może to być niebezpieczne dla zdrowia

Jednym z niebezpieczeństw związanych z nakłuciami i nacięciami na ciele – jest ryzyko zarażenia się jakąś chorobą. Ostatnie badania medyczne potwierdziły obawy lekarzy o tym, że AIDS może być przekazywany przez zakażone igły i tusz, używane podczas tatuażu. Co więcej, okazało się, że nie tylko AIDS jest w ten sposób przekazywany, ale i zapalenie wątroby oraz inne wirusy i choroby.

Ponadto głębokie nakłucia skóry uszkadzają zakończenia nerwowe, znajdujące się w skórze i pod nią. Może to prowadzić do zaburzeń fizjologicznych organizmu w przyszłości.

Dzisiejsza aktywna propaganda tatuaży w społeczeństwie i powszechne zainteresowanie tatuażami wśród różnych warstw ludności, jest niczym innym, jak praniem mózgów i niczym innym, jak tylko przygotowaniem społeczności międzynarodowej do przyjęcia znamienia bestii, opisanego w 13 rozdziale Apokalipsy św. Jana Apostoła.

Tak więc, każdy człowiek będzie musiał dokonać swego wyboru, jaki znak przyjąć: Ducha Świętego, czy Antychrysta.

Jakiego wyboru dokonasz Ty?

Źródło:

Dlaczego Cerkiew nie pochwala tatuaży i przekłuwania ciała (piercingu)?

Почему Церковь не одобряет пирсинг и татуировки?

http://3rm.info/publications/36808-o-tatuirovkah.html

http://www.ruslug.ru/?p=5597

http://www.liveinternet.ru/users/5283958/post282419628/

 1. Tatuaże. Skąd ta moda i czym grozi?

Skąd do naszych krajów, a nawet na cały świat, przyszła moda na tatuaże?

Kto wcześniej nanosił sobie tatuaże? Więźniowie i żołnierze! A dzisiaj tatuaże robią sobie wszyscy, bez wyjątku. I żołnierze i cywile. Nawet kobiety, i cierpiąc ból nanoszą na swoje ciała te modne wielokolorowe paskudztwa.

Można oczywiście się pocieszać, że to wszystko jakoś przyszło przez przypadek, ale nasze życie jest takie, że przypadków nie ma. Jak mawiał Marek Cyceron: „Jeśli człowiek myśli, że w historycznym ruchu społeczeństwa mają miejsce przypadki, to jest on kompletnym idiotą.” Ponieważ nie uważam się za idiotę (zaznacza autor artykułu), to chciałbym zrozumieć, dlaczego to się robi i po co.

Jeśli zajmiemy się historią tatuażu, to odkryjemy, że sięga ona daleko w przeszłość. Jeszcze starożytni mieszkańcy ziemi zauważyli, że zraniona skóra może podczas gojenia się wchłonąć barwniki, zmieniając swój kolor na bardzo długi czas. Następnie starożytne plemiona zaczęły sztucznie zmieniać kolor skóry, aby nanieść na nią przemyślane rysunki. Słowianie używali do rysowania na skórze glinianych pieczęci z wcześniej naniesionymi wzorami. Później tatuażom ogłosił wojnę Kościół Chrześcijański i praktycznie je wykorzenił, ale w 50-60 latach ubiegłego stulecia, ruchy młodzieżowe reanimowały ten zwyczaj.

Potem wszystko poszło w narastającym tempie. Mnóstwo salonów masażu, mnóstwo ludzi, którzy już zrobili sobie masaż, lub planują, aby go zrobić. A podskórne wizerunki z prostych stylizowanych rysunków przekształciły się niemal w dzieła sztuki, gdzie zamiast płótna występuje całe ciało.

Na wszystko to z pewnością ładnie się patrzy, ale spójrzmy na to z drugiej strony. Ci sami starożytni, oprócz upiększania siebie i swoich krewnych, podobną metodą oznaczali swoje bydło i swoich niewolników. Z farbami i nakłuciami za pomocą igieł, oczywiście, nikt się nie bawił, brał po prostu rozgrzany przedmiot z określonym rysunkiem i natychmiast wypalał go na skórze. Szybko i z gniewem znakowano bydło i niewolników.

Dzisiaj w zasadzie niewolnictwa nie ma, nie ma też potrzeby znakowania niewolników, ale są plany rządu światowego, według których planuje się przekształcić planetę w duży obóz koncentracyjny, a wszystkich ludzi – w niewolników. Wymyślona już jest odpowiednia pieczęć – implantowany mikroczip. Oczywistym jest, że ludzie to nie bydło, i tak po prostu nie pozwolą oznaczać siebie jak stado. I co to znaczy? Ideę o naniesieniu znaków na przyszłych niewolników trzeba przeprowadzić stopniowo, nie spiesząc się. I obowiązkowo oblekając ją w nieszkodliwy kształt. Wydawałoby się, cóż w tym strasznego? Rysuneczki na skórze. Okazuje się, że wcale nie są przypadkowe te rysuneczki, jest to jeden z elementów wprowadzenia powszechnej czipizacji ludzkości.

Biorąc pod uwagę obecne trendy, tatuaże staną się coraz bardziej powszechne. Na razie wszystko idzie dobrowolnie, a sam tatuaż nie jest powszechnie popierany przez społeczeństwo. Co więcej, w wielu dużych firmach jest tzw. „dress-kod”, zgodnie z którym tatuaże są niedopuszczalne. Ale zwyczaje się zmieniają, poziom kultury spada, salony tatuażu rosną jak grzyby po deszczu, a kiedy opinia publiczna stanie się jeszcze bardziej tolerancyjna dla rysunków na skórze, wtedy rozwój tatuaży uzyska drugi oddech. Tym razem będą je robić wszyscy pracownicy dużych korporacji międzynarodowych w trybie obowiązkowym.

Człowiekowi, który utracił „dziewictwo” swojej skóry, psychologicznie będzie łatwiej pójść na wszczepienie w siebie mikroczipa. Można do tego zaliczyć i piercing – przekłuwanie skóry różnymi przedmiotami. Wszystko, co jest napisane w odniesieniu do tatuaży, jest prawdziwe też w odniesieniu do piercingu (z ang. – przekłuwanie ciała – od A.L.).

Takie oto są sprawy. Nie są tak całkiem niewinne te rysuneczki i dziureczki, jak by się wydawało na pierwszy rzut oka. Zło zawsze miało, ma i mieć będzie atrakcyjne opakowanie!

Źródło:

Tatuaże. Skąd ta moda i czym grozi?

Татуировка. Откуда мода и чем грозит?

http://baloven.info/obshhestvo/tatuirovka-otkuda-moda-i-chem-grozit/

 1. Szkody, powodowane przez tatuaż i przekłuwanie ciała

Historia tatuażu ma wiele tysięcy lat. Tylko mało kto myśli, jakie szkody powodował i powoduje tatuaż dla zdrowia człowieka, gdy ten dekoruje nim swoje ciało. Wykonanie tatuażu lub piercingu wymaga trochę czasu. Ludzie idą na to, nie myśląc o powikłaniach. Z biegiem czasu, wielu z nich tego żałuje, ale poprawić wykonane jest nieraz bardzo trudno, nie mówiąc już o kosztach materialnych.

A więc dlaczego tatuaż i przekłuwanie ciała są niebezpieczne dla zdrowia?

Po pierwsze, nieprzestrzeganie higieny może powodować takie choroby jak AIDS, wirusowe zapalenie wątroby, tężec. Co piąta osoba, która przekłuwa sobie jakąkolwiek część ciała ma różnego rodzaju powikłania, szanse zachorowania na zapalenie wątroby dla osoby z tatuażem wzrastają dziewięciokrotnie. Każdego roku w samej tylko Europie do szpitali trafia ponad sto tysięcy osób z zapaleniem wątroby po przekłuciu ciała (piercingu). Jeśli Państwo cenią swoje zdrowie, to należy wybrać profesjonalny salon tatuażu, w którym przestrzegane są wszystkie normy higieniczne.

Po drugie, podczas tatuowania wykorzystuje się środki chemiczne, które mogą zawierać duże ilości ołowiu, litu i miedzi. Mogą one powodować reakcje alergiczne lub powikłania, które przyjmują przebieg przewlekły. Zarejestrowane są przypadki, kiedy u zdrowych osób po naniesieniu tatuażu zaczęła się rozwijać astma oskrzelowa, a cząstki farby odkładają się w węzłach chłonnych na całe życie. Przed podjęciem decyzji o tatuażu można postawić na skórze mały punkt i obserwować reakcję organizmu.

Po trzecie, specjaliści akupunktury twierdzą, że każdy punkt na skórze jest odpowiedzialny za określony obszar ciała i narząd. Jeśli trafi się w ten punkt, to możliwe jest nabycie jakiejś choroby.

Ludzkie ciało zmienia się na przestrzeni lat, zniekształcając kontury tatuażu i jego kolor, a piercing może przeszkadzać, zahaczając o ubrania lub po prostu się znudzić. W związku z tym, w miarę upływu czasu może pojawić się pytanie o jego usunięciu.

Usunięcie tatuażu może być kosztowne i bolesne. Dla usunięcia rysunku lub zmniejszenia jego powierzchni, może być potrzebne wykonanie do 12 seansów laserowego szlifowania skóry w ciągu roku.

Tatuaże z henny

a

Tatuaże z henny to piękna, ale groźna pamiątka z wakacji – mogą prowadzić do poważnych poparzeń skóry. Wiele kobiet decyduje się na przywiezienie pięknej „pamiątki” z wakacji, pod postacią tatuaży z henny. W wielu krajach, będących częstym celem podróży turystów, takich jak np. Turcja, tatuaże z henny można wykonać niemal wszędzie, również na ulicy. Podjęcie decyzji o wykonaniu tatuażu w niesprawdzonym miejscu to bardzo duża lekkomyślność. To oryginalne, tymczasowe zdobienie może nieść ze sobą jednak poważne konsekwencje dla zdrowia. Mary Bates, 16- latka z Albanii, w czasie wakacji zrobiła sobie tatuaż z henny przy kostce nogi. Wkrótce miejsce to zaczęło puchnąć, a tatuaż zaczął się sączyć, przeobrażając w bolesną ranę. Okazało się, że henna, którą wykonano tatuaż, zawierała w swoim składzie fenylenodiaminę, składnik farby do włosów. Doszło do reakcji, która wywołała u dziewczyny poważne poparzenia chemiczne, które pozostawiły na jej ciele blizny.

Mary, która wcześniej marzyła o karierze modelki, musi zrezygnować z walki o karierę – jej lewa noga została trwale oszpecona. Ponadto nigdy nie będzie mogła zafarbować włosów, ponieważ składniki farby mogą wejść w ponowną reakcję chemiczną w jej organizmie. Wszystkiemu winien był wakacyjny tatuaż. To nie był pojedynczy przypadek.

a

a

Przekłuwanie ciała

Pasja przekłuwania ciała objęła w ostatnich latach nasz kraj i całą Europę. Tu już nie chodzi o wyrażanie protestu przez nastolatków z tak zwanych grup ryzyka, a o powszechne „upiększanie” siebie kolczykami w nosie, języku, pępku, brwiach, narządach płciowych. Młode dziewczyny chcą zabłysnąć wobec innych dziewcząt ilością ozdób na ciele, czasami same przekłuwają swoje ciała. Na ciele człowieka są punkty (ośrodki) refleksyjne (odruchowe). Na uszach, brzuchu i innych miejscach istnieje wiele takich ośrodków (punktów) – w miejsca te ofiary zachodniej mody wstawiają kawałki żelaza. Ci, którzy to robią, zajmują się elementarnym okaleczaniem ciała człowieka.

a

Dotyczy to również mody na liczne pierścienie w uszach. Przecież ucho jest usiane biologicznie aktywnymi punktami, które są związane z wszystkimi narządami. Nic dziwnego, że ucho ma kształt zarodka w brzuchu matki, leżącego z głową w dół (odpowiada mu płatek uszny). A jeśli człowiek nawieszał sobie pierścieni wzdłuż całej małżowiny, to te pierścienie nieustannie podrażniają strefy szyjnego, piersiowego i innych odcinków kręgosłupa i w tych strefach powstają poważne problemy. Modniś taki będzie miał bóle głowy, szyi, odpowiednich narządów klatki piersiowej. A następnie zaczną się poważne schorzenia, jeśli on na czas nie zda sobie sprawy, że ich przyczyną są z głupoty zawieszone pierścienie w uszach i nie powstrzyma tej kpiny z samego siebie.

Nie mówiąc już o tym, że normalny człowiek, nie pozbawiony duchowości, nie zacznie w podobny sposób bezcześcić swoje ciało – które przecież jest świątynią Boga.

Również współczesna biologia udowodniła, że pępowina zawiera tak zwane komórki macierzyste, które tworzą podstawy organizmu. Komórki te są również komórkami krwiotwórczymi. A krew, jak wiadomo, jest nie tylko substancją fizjologiczną, ale i substancją mistyczną. A więc pępek na ciele – to nie jest zwykłe miejsce. Jest to bardzo ważne centrum, do którego wprowadzanie dowolnego obcego przedmiotu może doprowadzić do poważnych zaburzeń chorobowych w organizmie i różnego rodzaju chorób, jak również profanacji świątyni ciała i duszy.

a

Jeśli spojrzeć na ten problem głębiej, to dzisiaj do ciała człowieka wprowadzają pierścionki i kolczyki. A czy następnym etapem będzie czip? Możliwe jest, że na początku taka „implantacja” czipów ” również będzie realizowana poprzez modę. Przecież moda pomogła w pomyślnym wdrożeniu „kieszonkowych szpiegów” – telefonów komórkowych. Kto obecnie myśli o ich szkodliwym promieniowaniu i innych negatywnych aspektach? Jeśli chodzi o korzyści, związane z „czipizacją” to one są już teraz reklamowane! Na dzień dzisiejszy w świecie jest już dużo ludzi – nosicieli implantów czipowych. W ten sposób w chwili obecnej odbywa się psychologiczne przygotowanie dandysów i modniś – „do czipa poprzez piercing”. Prowadzone jest celowe działanie, skierowane na złamanie wewnętrznych psychologicznych barier po to, aby uczynić zwykłą i powszechnie przyjętą praktykę wprowadzania do naszego ciała jakichkolwiek obcych przedmiotów – czegokolwiek i gdziekolwiek. Pierścień do pępka, pierścień do nozdrza, błyszczącą blaszkę w brew, do wszystkich miejsc narządów płciowych, a następnie – już niedługo, do czoła z wszczepionym czipem i stanie się taki człowiek sprawnie sterowanym zombie. I pozbawi sam siebie człowiek Życia Wiecznego z Bogiem w Królestwie Niebieskim, i jeszcze tutaj, na ziemi, skaże siebie na męki psychiczne i fizyczne.

Szkodliwość piercingu – w czym jest niebezpieczny

Piercing – to dość powszechne zjawisko w naszym czasie. Ludzie, pasjonujący się tym zjawiskiem, starają się wyrazić siebie, pokazać, że nie są oni tacy sami, jak wszyscy pozostali. Jednak w piercingu ukrytych jest wiele niebezpieczeństw. Źle wykonane przekłucie może spowodować straszliwe skutki.

Piercingiem nazywane są przekłute uszy, nos, język, pępek, intymne części ciała i brwi. Pasjonuje się piercingiem z reguły młodzież. Często piercing wykonują młodzi ludzie, którzy chcą jakoś wyróżnić się z tłumu i pokazać swoją wyjątkowość.

Po tym, jak kolczyk w nosie czy w pępku znudzi się, to go po prostu się wyjmuje. Miejsce przekłucia zarasta, ale blizna zostaje na całe życie. Dlatego przed tym, nim wybierzemy sobie miejsce dla kolczyka trzeba obowiązkowo rozważyć wszystkie za i przeciw i przekonać się o tym, że starając się wyróżnić z tłumu, można nie tylko spowodować szkodę zdrowiu, ale i na całe życie zyskać niezbyt ładne blizny.

Top miejsc dla piercingu

 1. Pierwsze miejsce zajmuje, oczywiście, stary, „dobry” piercing w uszach. Ten rodzaj piercingu jest najbardziej rozpowszechniony, ponieważ popularność zdobył już bardzo dawno temu i kolczyki w uszach nosiły nasze mamy, babcie, a nawet prababcie.
 2. Następnym w kolejce jest pępek. Tak się składa, że jeżeli dziewczyna ma ładny, płaski brzuch, to dlaczego nie przywołać do niego uwagi jakimś ciekawym kolczykiem.
 3. Szczególni miłośnicy dziurawią język i brwi.
 4. Na ostatnim miejscu topu – piercing części intymnych ciała.

Według badań Agencji do Spraw Ochrony Zdrowia najmniej komplikacji jest przy przekłutych uszach (około 10% przypadków) i przekłuciach pępka (około 15% przypadków). Najwięcej komplikacji jest przy piercingu języka, który długo się goi z powodu stałej wilgoci w jamie ustnej i jedzenia.

Ludzie zajmują się piercingiem już kilka stuleci i komplikacji po przekłuciu można bez problemu uniknąć. Bardzo ważnym jest, aby tę operację robił specjalista. W przeciwnym razie istnieje wielkie niebezpieczeństwo wielkiego krwotoku z powodu przekłucia naczynia krwionośnego. Dla ranki bardzo ważna jest także codzienna higiena.

W większości lekarze są przeciwni piercingowi. Tłumaczą to tym, że samo naruszenie skóry ludzkiej dla zabawy jest nienaturalne. W takim przypadku człowiek może podłapać różne zakażenia, takie jak wirusowe zapalenie wątroby, tężec i inne – a to są poważne choroby, a nie żarty.

Alergia z powodu piercingu

Często w miejscu, gdzie dokonano przekłucia, może powstać reakcja na metal kolczyka, który styka się ze świeżą raną. Jednak w takim przypadku nie trzeba się śpieszyć z zakupem złota, ponieważ również i na złoto może być alergia. Istnieje niewielki procent ludzi, cierpiących na „złotą alergię”.

Aby pozbyć się alergii, można spróbować wybrać kolczyk z innego metalu, niż który był dotąd. Jakość kolczyka jest zależna od jego składu. Na przykład, do wielu ozdób dodaje się nikiel, a on dość często wywołuje reakcję alergiczną; jeżeli niklu w składzie jest więcej, to i ryzyko podrażnienia jest odpowiednio większe.

Z jakiego metalu powinien być kolczyk?

Aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po przekłuciu skóry, trzeba wiedzieć, z jakiego metalu najlepiej wybrać kolczyk.

Złoto. Jakość tutaj zależy od próby, zaznaczonej na wyrobie. Im jest ona wyższa, tym lepsza jest jakość wyrobu i tym mniej jest w nim różnych domieszek. Ale z dodatkiem domieszek złoto staje się bardziej wytrzymałe i twardsze, tak że specjaliści jednak zalecają korzystać ze złota jednak o niższej próbie. Oczywiście, po tym, jak rana całkowicie się wygoi.

Srebro. Miłośnikom srebra radzimy zwrócić uwagę na bardziej pewny metal, ponieważ srebro narażone jest na zadrapania, deformacje i pęknięcia. Dodatkowo, przy długim użytkowaniu metal się utlenia i w wyniku tego może powstać alergia.

Stal nierdzewna chirurgiczna. Metal ten poddawany jest przetapianiu próżniowemu, dzięki czemu jest najbardziej bezpiecznym dla piercingu. Gdy ktoś wybierze kolczyk z takiego metalu, to raczej nie będzie wiedział, czym jest podrażnienie. Chyba że ma alergię na wszystkie metale bez wyjątku.

Niob. Hipoalergiczny (nie wywołuje alergii), dość popularny metal w piercingu. Zrównoważone są u niego pojęcia: „cena – jakość” i wyrób z niobu można zakładać od razu po przekłuciu.

Tytan. Prawdopodobnie najrzadszy metal, stosowany w piercingu, w szczególności z powodu jego ceny. Nie jest tani, za to nie wywołuje alergii, jest wytrzymały i ma wysoką jakość.

Według długotrwałości gojenia niezwykłych miejsc dla piercingu na pierwszym miejscu znajduje się język, uszy, nos i brwi – goją się one około dwóch tygodni. Intymny piercing goi się ponad dwa tygodnie, a piercing pępka średnio 5-6 miesięcy. Co piąty salon nie posiada odpowiedniego pozwolenia na prowadzenie działalności. Piercingiem bardziej pasjonują się kobiety, niż mężczyźni.

Na początku wszystko jest proste. Cóż w tym skomplikowanego – zrobić igłą przekłucie. Ale komplikacje mogą pojawić się właśnie po tym zabiegu, z powodu którego można spowodować szkodę dla organizmu:

Język – znajdując się w jamie ustnej, stale kontaktuje się on z wilgotnym środowiskiem bakteryjnym. Oprócz tego założony kolczyk może uszkodzić emalię zębów i sprzyjać powstawaniu odprysków i uszkodzeń zębów.

Uszy – jeżeli przekłucie wykonuje dyletant, to prawdopodobnie rana będzie zainfekowana. W efekcie może być utrata czucia w płatku usznym, a nawet głuchota. Przekłuwanie górnej części małżowiny usznej może doprowadzić do jej deformacji i pogorszenia słuchu.

Pępek – przekłuty pępek goi się długo i często skutkuje zapaleniem żyły pępkowej, co powoduje rozchodzenie się tkanek przedniej ściany jamy brzusznej i prowadzi do rozwoju przepukliny pępkowej. Przyczyną złego gojenia się rany tego miejsca jest nieustanny kontakt z odzieżą. Najmniejsze nieprzestrzeganie higieny rany może doprowadzić do komplikacji. Specjaliści radzą na najbliższe miesiące przykrywać ranę plastrem, aby uchronić ją przed uszkodzeniami.

Brodawki piersi – procedurę tę kobietom mistrzowie piercingu nie radzą robić. Podczas przekłucia mogą być uszkodzone przewody mleczne, po których w okresie karmienia piersią przepływa mleko.

Usta – nieostrożne przekłucie w okolicy ust grozi zakłóceniem w wydzielaniu śliny w ustach. Ślina może się wydzielać o wiele bardziej obficie, aniżeli przed zabiegiem. Możliwe jest również powstanie cysty.

Brew – podczas przekłucia igła może trafić w naczynia krwionośne i sploty nerwowe, co może spowodować obrzęk, krwiak lub częściowe lub całkowite sparaliżowanie mięśni twarzy. Dekorowanie brwi może powodować nieustanne majaczenie przed oczami, co doprowadzić może do zezowatości.

Nos – najbezpieczniejszy rodzaj piercingu, gdy chodzi o bezpieczeństwo. Nie ma tu ani wilgoci, ani zewnętrznych bodźców.

Za najbardziej niebezpieczny można uważać piercing części intymnych ciała.

Tutaj skutkiem przekłucia mogą być infekcje i zapalenie przewodów moczowych. Ludzie, chcący za pomocą piercingu wzmocnić doznania seksualne, często osiągają efekt odwrotny w postaci częściowej lub całkowitej utraty wrażliwości.

Komu nie wolno robić piercingu?

Na koniec, o przeciwwskazaniach. Nie wolno robić piercingu kobietom w ciąży, ludziom, uczulonym na metale, chorym na cukrzycę, na wirusowe zapalenie wątroby, choroby krwi, zaburzenia psychiczne. Przeciwwskazane jest także robienie piercingu chorym na infekcję HIV.

I jeszcze jedno, zapamiętajcie, dziewczęta. Chociaż współczesne salony mogą przekłuć wam dowolną część ciała, zastanówcie się jeszcze raz: czy jest to wam potrzebne? Większość moich koleżanek, które robiły piercing – usuwały go w ciągu jednego roku, czy dwóch, a potem robiły jeszcze operacje, aby usunąć blizny. Szkodliwość piercingu może być bardzo różnorodna, począwszy z różnych zapaleń i reakcji alergicznych, a kończąc na zakażeniu krwi i różnych chorobach nieuleczalnych.

Piękno wymaga ofiar, ale czy każdemu mężczyźnie podoba się dziewczyna z „dziurami” na twarzy? Nie wszystkim, pamiętajcie o tym.

Piercing pępka i ciąża

[…] Istnieje ryzyko, zarówno dla zdrowia matki jak i dziecka. W salonie mogą być wykorzystane niesterylne narzędzia, co może doprowadzić do zakażenia HIV, AIDS, wirusowym zapaleniem wątroby typu B i C. Dlatego pomysł przekłuwania pępka w czasie ciąży jest złym pomysłem.

Przekłucia, wykonane podczas ciąży będą się goić o wiele dłużej, ponieważ u kobiet w ciąży i tak jest obniżona odporność, co zwiększa prawdopodobieństwo zaistnienia zakażenia. A więc, lepiej nie ryzykować swoim zdrowiem i zdrowiem dziecka.

Źródła:

Szkody powodowane przez tatuaż i przekłuwanie ciała

Вред от тату и пирсинга

http://apteka.uz/novosti_mediciny_i_farmacevtiki/vred_ot_tatu_i_pirsinga

Szkodliwość piercingu – w czym jest niebezpieczny

Вред пирсинга — чем он опасен

http://beila.ru/305-vred-pirsinga-chem-on-opasen.html

 

Szkodliwość tatuażu z henny

http://www.buzzfeed.com/juliegerstein/this-teen-got-a-henna-tattoo-and-ended-up-with-a-m?bffbhealth&utm_term=4ldqpkl#.mrOlmZaQ9

 

Piercing pępka i ciąża …

Пирсинг пупка и беременность …

http://www.baby.ru/blogs/post/29654629-935607/

 1. O kolczykach

Historia pojawienia się kolczyków

Kolczyki pojawiły się we Wschodniej Europie w okresie wczesnego wieku brązowego (około 3000 lat p.n.e.). Pierwsze kolczyki wykonywano z materiałów naturalnych – muszelek, płytek, drewnianych patyczków. Kolczyki nosili mieszkańcy starożytnego Egiptu i Asyrii, starożytne Greczynki, żołnierze Imperium Rzymskiego, królowie i marynarze.

Rosyjskie słowo „ceрьги” (pol. „kolczyki”) do języka rosyjskiego przyszło z języka tureckiego i tłumaczy się jako „кольцa” (co odpowiada w języku polskim słowom „kółka”, „pierścienie”; również słowo „кольцa” idealnie prawie odpowiada polskiemu słowu „kolczyki” – od A.L.)

a

Po raz pierwszy kolczyki pojawiły się 7 tysięcy lat temu na terytorium Azji. Początkowo kolczyki nosili tylko mężczyźni – był to symbol władzy, prestiżu w społeczeństwie. Po kolczykach można było określić zawód i zajmowane stanowisko człowieka. Niewolnicy rzymscy nosili w uchu jeden kolczyk.

a

Po otwarciu starożytnych grobów egipskich faraonów, odnaleziono mnóstwo ozdób z drogocennymi kamieniami, w tym i kolczyki.

U aborygenów Australii, ludów Afryki, a także Indian, kolczyk w uchu mężczyzny oznaczał przynależność do stanu wojowników – myśliwych. Również kolczyki w plemionach początkowo były traktowane jako zabezpieczenie przed złymi siłami. Scytyjska arystokracja oddawała pierwszeństwo kolczykom w postaci pierścieni.

W średniowieczu istniał prawny zakaz noszenia kolczyków, był to symbol rozpusty i nieskromności, a naruszenie całości ciała (przekłucie) uważane było za grzech. Kolczyki nosili piraci, cyganie, złodzieje… Uważano, że po przekłuciu ucha, marynarz uzyskuje ostry wzrok. Współczesne badania to potwierdzają. Najważniejszym jest tutaj znalezienie prawidłowego na uchu miejsca dla przekłucia.

W epoce Odrodzenia kolczyki znów wróciły do mody jako upiększenie dla kobiet i mężczyzn. Kolczyki w uchu nosili nawet królowie. Obok kolczyków z metali, mistrzowie wykonywali upiększenia z kości słoniowej, pancerza żółwia, cennych gatunków drewna.

a

Na Rusi kolczyki były popularne i oznaczały status ich posiadacza. Prości śmiertelnicy nosili ozdoby z drewna i miedzi, bogaci mieszczanie nosili kolczyki ze srebra. Tylko rodzina książęca nosiła złote kolczyki z drogocennymi kamieniami.

Wojownicy również nosili kolczyki w uchu. Jednak od 11 stulecia od kolczyków zaczęto stopniowo odchodzić. W czasach Piotra I kolczyki nie były popularne wśród dworzan, ale były popularne wśród wieśniaków. Moda na kolczyki wróciła w czasie panowania Cara Pawła I.

U kozaków noszenie kolczyków miało znaczenie symboliczne. Kolczyk w lewym uchu oznaczał, że kozak jest jedynakiem u matki, w prawym – że jest on ostatnim mężczyzną w rodzie. W obu uszach kolczyki nosili kozacy, którzy byli głową rodziny i kontynuatorami rodu.

a

Męskie kolczyki z reguły nie odznaczały się pomysłowością, natomiast kobiece, szczególnie carskie, odznaczały się ciężarem i różnorodnością drogocennych kamieni.

Obecnie kolczyki noszą zarówno mężczyźni jak i kobiety, jako zwykłe, na co dzień oraz drogie, ozdobne. Współczesne kolczyki – to prawdziwa sztuka jubilerska połączenia różnych materiałów, technologii i kamieni. Dzisiejsze dekoracyjne zmienne nasadki dają możliwość zmiany elementów w zależności od gustu, nastroju, ubioru itd.

A jednak kolczyki w naszych czasach – to ozdoba bardziej kobieca.

Czy szkodliwe jest przekłuwanie uszu?

Okazało się, że może to być niebezpieczne i oto dlaczego. U wszystkich ludzi na małżowinie ucha znajdują się szczególne punkty, które bezpośrednio są związane z różnymi narządami: językiem, oczami, mięśniami twarzy i tak dalej. Jeżeli podczas przekłucia zostanie ten maleńki punkt naruszony, to można przez długi okres czasu męczyć się z powodu podrażnienia tego narządu, którego punkt został naruszony.

Podczas noszenia kolczyków mogą wystąpić następujące powikłania:

a

a

(1/2) Keloid płatka ucha powstały w wyniku piercingu.

(2/2) Postępujące rozczłonkowywanie się płatka ucha wywołane siłą ciążenia.

 

W części opracowania, dotyczącej szkodliwości piercingu, podano niebezpieczeństwa, związane z przekłuciem uszu. Jeżeli przekłucie ucha wykonuje dyletant, to prawdopodobnie rana będzie zainfekowana. W efekcie może być utrata czucia w płatku usznym, a nawet głuchota. Przekłuwanie górnej części małżowiny usznej może doprowadzić do jej deformacji i pogorszenia słuchu.

Ale największe dolegliwości mogą powstać z powodu naruszenia podczas przekłucia dziesiątków punktów refleksyjnych na nerwach lub splotach nerwowych, rozmieszczonych na całej małżowinie usznej. Każdemu punktowi refleksyjnemu odpowiada jakiś narząd lub część ciała. Podobne punkty znajdują się też na innych częściach ciała człowieka – dłoniach, stopach, nosie, plecach itd.). Podczas różnych terapii, zajmujących się leczeniem organizmu poprzez pobudzanie tych punktów refleksyjnych, czas pobudzania trwa, w zależności od metody terapii i schorzenia, od 4 do 30 minut. Natomiast przekłute punkty w wyniku piercingu pobudzane są przez lata, a nieraz przez całe życie. Nierozsądni i głupi ludzie cierpią w tym czasie na różne dolegliwości i leczą się, wydając pieniądze na ich usuwanie, które jednak nie ustępują, bo nie jest usunięte źródło tych schorzeń.

Oddziałując dowolnymi metodami na te punkty (prądem, magnesem, nakłuwaniem, gorącem, masażem itp.), można wpływać na stan narządów.

Na poniższych rysunkach przedstawiono lokalizację biologicznie aktywnych punktów na małżowinie ucha.

a

Rys.1. Małżowina uszna. Biologicznie aktywne punkty, odpowiadające poszczególnym narządom i częściom ciała

a

Rys. 2. Małżowina uszna. Biologicznie aktywne punkty, wykorzystywane w refleksoterapii.

Aurikuloterapia

Aurikuloterapia to sposób leczenia (akupunktura, akupresura, masaż), w którym pobudza się określone punkty w obrębie małżowiny usznej, na której znajdują się receptory wszystkich narządów, układów i części ciała.

Metoda ta wywodzi się ze Starożytnych Chin. Pierwsze wzmianki o masażu stref refleksyjnych ucha pojawiły się IV w p. n. e. w dziele pt. „Kanon Medycyny Wewnętrznej”. W połowie ubiegłego wieku skuteczność metody, praktykowanej już w Europie i Stanach Zjednoczonych i prace naukowe nad refleksologią ucha, wpłynęły na dynamiczny rozwój tej metody leczenia. W Europie pionierami są Francja i Niemcy. Francuski lekarz Paul Nogier, w latach 1951-1956, po przeprowadzeniu szczegółowych badań, opracował mapę punktów, rozwinął i udoskonalił techniki zabiegowe metodą nakłuwania małżowiny usznej – czyli aurikuloterapię. Za swoje osiągnięcia, geniusz i badania naukowe, Nogier był nominowany do Nagrody Nobla w 1996r.

Na poszczególne strefy receptorowe małżowiny usznej można oddziaływać w różny sposób. Rozwój cywilizacyjny doprowadził do postępu w dziedzinie wykorzystywania nowych technik, jak i sprzętu terapeutycznego. Obecnie istnieje wiele różnych sposobów stymulacji receptorów na małżowinie usznej, a wśród nich: stymulacja elektryczna, stymulacja magnetyczna, czy też laserowa. W leczeniu pojedyncza sesja aurikuloterapii trwa od 20 do 30 minut. Zaleca się przeprowadzenie od 4 do 6 sesji, w przypadku mniej nasilonych schorzeń, i od 8 do 12, w przypadku schorzeń cięższych.

Aurikuloterapia może pomóc na: bóle głowy, migreny, bóle zatok, trądzik, alergie, cukrzycę, astmę, chorobę wrzodową, bóle stawów, bóle kręgosłupa, skoliozy, nadciśnienie, bolesne miesiączkowanie, hemoroidy, problemy o podłożu psychicznym, bezsenność, zaburzenia snu, depresje, nerwice, nadwaga, słabe trawienie, syndrom jelita drażliwego, uzależnienie od nikotyny czy alkoholu, nieżyt ucha środkowego, szumy uszne itd.

Źródła:

Historia pojawienia się kolczyków

История возникновения серёжек

http://obrazzhizni.com/aksessuary/istoriya-vozniknoveniya-serezhek.html

Czy szkodliwe jest przekłuwanie uszu?

Вредно ли прокалывать уши?

http://vrednoli.com/vredno-li-prokalyvat-ushi/

Aurikuloterapia

http://www.fizjoreflex.pl/aurikuloterapia

Kolczyki są szkodliwe dla dzieci

Oto kilka krótkich artykułów (lub wyjątków z artykułów) na ten temat. Niestety, nie znajdzie się w nich nawet jednego słowa na temat tego zgubnego postępowania, bardzo grzesznego w oczach Boga i zapisanego w Piśmie Świętym oraz o szkodliwości przekłuwania uszu dla duszy dziecka, grożącej zejściem z drogi zbawienia i utratą życia wiecznego w Niebie.

Przypomnijmy sobie jeszcze raz relacje pomiędzy pogańskim bałwochwalstwem i kolczykami, zapisanymi w Piśmie Świętym:

Księga Rodzaju 35: 2-4: „Rzekł więc Jakub do swych domowników i do wszystkich, którzy z nim byli: „Usuńcie spośród was (wizerunki) obcych bogów, jakie macie; oczyśćcie się i zmieńcie szaty. Pójdziemy bowiem do Betel i tam zbuduję ołtarz Bogu, który wysłuchał mnie w czasie mej niedoli i wspomagał mnie, gdziekolwiek byłem. Oddali więc Jakubowi wszystkie (wizerunki) obcych bogów, jakie posiadali oraz kolczyki, które nosili w uszach, i Jakub zakopał je pod dębem w pobliżu Sychem”.

Wydaje się, że w dziedzinie piercingu uszu w Polsce nastąpiło zjawisko obłędu: uszy przekłuwa się kilkumiesięcznym niemowlętom, a ich mamusie chciałyby, aby ten zabieg lepiej wykonywać podczas porodu, za jednym bólem. O obłędzie lub kompletnej głupocie świadczą wypowiedzi mamusiek w Internecie.

Kolczyki są szkodliwe dla dzieci

Przekłuwanie uszu dzieciom w pierwszych latach życia może powodować alergię. Winny jest temu zawarty w kolczykach – nawet jeśli są one złote czy srebrne – nikiel.

a

Naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawili wyniki badań, które jednoznacznie wskazują na to, że wczesne przekłuwanie uszu może być później przyczyną wielu alergii.

To przez nikiel, który jest zawarty w kolczykach.

– Małe dziewczynki, którym przekłuto uszy, częściej mają objawy alergiczne, nie tylko we wczesnych latach życia, ale i w późniejszych – ostrzegają alergolodzy z Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Zdaniem alergologów, nie ma znaczenia, jakie kolczyki rodzice zakładają swoim dzieciom. Wszystko jedno, czy mała dziewczynka, np. jednoroczna, ma kolczyki złote, czy srebrne, czy też z innych tworzyw. Biżuteria zawiera nikiel. Ten metal bardzo często powoduje uczulenia.

Źródło:

Kolczyki są szkodliwe dla dzieci

http://dzieci.pl/kat,1033591,title,Kolczyki-sa-szkodliwe-dla-dzieci,wid,16838659,wiadomosc.html?smgputicaid=61583b

***

Kolczyki u dziewczynek – przekłuwać uszy czy nie?

Ostatnio przeczytałam: “moja córka ma już prawie 3 miesiące i niedawno otrzymała z okazji chrztu złote kolczyki z cyrkonią. Pięknie by w nich wyglądała i tak się zastanawiałam, czy nie pójść z nią na zabieg przekłucia uszu do kosmetyczki? Chyba teraz będzie lepiej przebić jej uszka, ponieważ nie będzie pamiętała tego bólu.” Przekłuwanie uszu dzieciom – to temat kontrowersyjny. Ileż to mądrych i niemądrych komentarzy się naczytałam na forach na ten temat.

Teraz, kiedy sama jestem mamą dziewczynki, zastanawiam się, nad przekłuciem jej uszek tak około roczku. Postanowiłam więc zgłębić temat, by mieć pewność, że będzie to słuszna decyzja. Mój rozsądek nie dał się podejść tylko z tego powodu, że będzie ładnie wyglądać w kolczykach, lub bo inni też przekłuwają.

Uświadomiłam sobie, że moja córka to osobna istota, która ma swoje prawa, własne zdanie. W przyszłości może się okazać, że będzie mi miała za złe, że gdy była niemowlakiem podjęłam sama decyzję dotyczącą jej ciała i urody.

Po drugie wzięłam pod uwagę powikłania, czy możliwość pojawienia się stanu zapalnego. To, że w moim otoczeniu nie spotkało to żadnego dziecka, nie oznacza, ze ich nie ma. Maluch tego nie zrozumie, a ja jako matka nie jestem w stanie spokojnie patrzeć, jak moje dziecko cierpi przez moją głupotę. Nie ukrywajmy, ropiejące uszko boli. A wszystko to w imię czego? Bo miałam kaprys?

Zdaję sobie także sprawę, że kolczyki u tak małego dziecka są zagrożeniem, bo może zahaczyć nim o ubranko, szalik, firankę – do tego chwila nieuwagi i tragedia gotowa, bo nie jestem w stanie monitorować cały czas, co robi dziecko.

Źródło:

Kolczyki u dziewczynek – przekłuwać uszy czy nie?

http://wrolimamy.pl/przekluwanie-uszu-dzieciom/

***

Należy zakazać przekłuwania uszu dzieciom!

Szlag mnie jasny trafia, gdy widzę małą dziewczynkę z kolczykami. Mamusia ćwierka słodko i zachwyca się, jak to mała ślicznie wygląda. Och, przecież nic nie czuła, jest malutka, a dwu-, trzymiesięczne dziecko tak uroczo wygląda w kolczykach na swoim chrzcie.

Małe dziecko wygląda słodko i uroczo samo w sobie. Do zdrowego rozwoju nie potrzebne mu kolczyki, a dobra opieka. Rodzicowi, który zdecydował się na kolczykowanie niemowlaka, mam ochotę zasadzić kopa!

Zdajesz sobie sprawę z tego, jakie zagrożenia niesie za sobą przekłucie uszu? Pominę naderwanie ucha, przez samo dziecko, rozerwanie podczas zakładania-zdejmowania ubranek, czy zaczepienie o włosy. Kolczyki mogą wywołać reakcję alergiczną, która nawet po wyjęciu kolczyków może objawić się w późniejszym wieku (organizm zapamiętuje, że coś go uczula, broni się później ze zwielokrotnioną siłą przed tym). Zadanie bólu dziecku (to nieprawda, że maluch nic nie czuje) jest równe torturze. Czy ty, drogi rodzicu, lubisz być nakłuwany? Dodam też czas gojenia: u jednych trwa to kilka dni, u innych tygodni. Przez miesiąc należy bezwzględnie przemywać specjalnym płynem. W czasie gojenia się ranek dziecko ma zaburzony sen, gdyż podczas snu narażone jest na zaczepienie uchem o piżamkę, poduszkę, maskotkę, z którą śpi. Zdarza się, że organizm broni się przed ciałem obcym i ranka zaczyna się „mazać” (wycieka z niej ropa, tworzy się stan zapalny). Byłaś/byłeś świadom tych zagrożeń? Czy przekłucie uszek maluszka nie było chwilowym impulsem?

Czemu służy przekłucie uszu małym dzieciom? Tylko zaspokojeniu zachcianki rodzica. Masz ochotę na kolczyk, to zainstaluj sobie go wszędzie, gdzie tylko masz ochotę, ale malucha zostaw w spokoju. Dziecko powinno mieć prawo do dokonywania wyborów, również tych, czy chce kolczyki, czy nie. Mam całe uszy dziurek po kolczykach. W lewym nosiłam ich osiem, w prawym trzy. Popełniłam błąd przy synu, dałam mu namówić się na kolczyk. Miał trzy lata i sam zadecydował o tym, że chce go nosić (oboje z jego ojcem mieliśmy przekłute uszy, on też chciał). Przyznaję się do tego, że decyzja była podjęta zbyt pochopnie. Wyjął kolczyk w pierwszej klasie szkoły podstawowej, założył go ponownie w gimnazjum.

Córka zdecydowała się na kolczyki w wieku dziewięciu lat. Zgodziłam się, gdyż uważam, że w tym wieku dziecko potrafi podjąć świadomą decyzję. Młodsza córka chciała kolczyki, jak siostra, dostała naklejki na uszy – 30 par w opakowaniu, na 30 dni miesiąca, po trzech dniach przestała o nie prosić – znudziły jej się. Nie określam wieku minimalnego, ale powinna być taka regulacja prawna. Przekłuwanie uszu małym dzieciom, to ich okaleczanie. Maluchowi do szczęścia nie potrzeba żelastwa w uszach.

Źródło:

Należy zakazać przekłuwania uszu dzieciom!

http://www.mama-trojki.pl/2015/06/nalezy-zakazac-przekuwania-uszu-dzieciom.html

***

Brytyjczycy chcą zakazać przekłuwania dzieciom uszu

Przekłuwanie uszu to forma przemocy wobec dzieci – tak uważają brytyjscy rodzice, którzy dążą do prawnego zakazania tego procederu.

W Internecie dostępna jest petycja skierowana do brytyjskiego rzecznika praw dziecka. Zebrano już ponad 40 tysięcy podpisów od osób, które uważają, że przekłuwanie dzieciom uszu powinno być prawnie zabronione.

Susan Ingram, która jest pomysłodawczynią akcji podkreśla, że kolczykowanie wywołuje niepotrzebny ból i strach. W żaden sposób nie służy dziecku, ma jedynie zaspokoić rodzicielską próżność. Dodaje, że skoro inne formy krzywdzenia dzieci są zakazane, w tym przypadku nie powinno być odstępstwa.

Źródło:

Brytyjczycy chcą zakazać przekłuwania dzieciom uszu

http://dzieci.pl/kat,1033939,title,Brytyjczycy-chca-zakazac-przekluwania-dzieciom-uszu,wid,17640816,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smgputicaid=61583d

Kilka wypowiedzi „mądrych” mamusiek z Internetu:

*/ Powiem tak. Żałuję, że mama nie zrobiła mi tego, jak byłam całkiem malutka i nie pamiętałabym bólu, gojenia i innych niedogodności.

*/ Noszę kolczyki, od kiedy miałam parę miesięcy, moja córka dostała je na roczek, teraz ma 8 lat i obie jesteśmy zadowolone i bardzo lubimy kolczyki. Jednak muszą być złote, albo srebrne, ze względu na alergię.

*/ Moja bratanica miała zrobione w okolicach roczku i chwała za to jej mamie, bo młoda to panikara, a uwielbia srebrną biżuterię. Wiec gdyby nie było dziurek, byłyby pretensje do mamy…

*/ Kolczyki w przypadku niemowląt – to skrajna głupota.

*/ No tak, niech mamy podejmują decyzje, wszak dziecko to ich własność, czy nie? Dobrze, że nie ma mody na kolczyk w nosie, bo to by przeszkadzało w ssaniu smoczka!!!!

*/ Ja córeczce przebiłam, jak miała niecałe 4 m-ce i wszystko jest i było ok.

*/ Pytanie: tylko po co takiemu małemu dziecku kolczyki? Pomaga to w czym dziecku, czy może mamusi?

*/ To akurat moja prywatna sprawa i moje dziecko.

*/To po co czekać aż 4 miesiące, ja proponuje od razu przy porodzie, za jednym bólem.

*/ Przebijają po porodzie, ale ja nie miałam kolczyków ze sobą.

*/ Skoro przebicie uszu niemowlakowi to takie super fajne, to co tam taki malutki tatuażyk z imieniem mamusi najlepiej.

*/ Mój mąż jest Nigeryjczykiem i był zdziwiony, że córce po urodzeniu nie przekuto uszu w szpitalu. Tam jest to norma tak samo jak obrzezanie chłopca przy urodzeniu.

 1. Makijaże, kosmetyki

Nie jest tajemnicą, że współczesne kobiety, w przeciwieństwie do swoich prababć, prawie wszystkie są postrzyżone i ufarbowane. Według słów Apostoła Pawła, kobieta, która zdjęła z głowy chustkę, powinna być ostrzyżona na znak swojej hańby. I kobiety już się strzygą od około stu lat. I tak się przyzwyczaiły do hańby, że zrzuciły nawet spódnice i paradują w męskich portkach.

A jak się odnieść do kosmetyki? Tradycje kosmetologii sięgają swymi korzeniami do starożytności. W pogańskich plemionach, potomkach Chama, którzy oddalili się od Boga, było przyjęte malowanie się wśród mężczyzn. W indiańskich pogańskich plemionach mężczyźni również malowali się przed wzięciem udziału w pogańskich rytuałach, związanych z kultem złych duchów.

a

Dlaczego malowali się czarownicy? Częściowo z obawy przed tymi, kogo przywoływali. Również ukrywali się pod „maskami”. Ale również dla sukcesu przedsięwzięcia. Będąc stworzeniami Bożymi, czarownicy świadczyli o wrogości ze swoim Stwórcą i solidarności z demonami, zmieniając swój wygląd, otrzymany od Boga i wyrzekając się Jego Daru. Szatan sam od siebie stworzyć lub wymyślić nic nie może. On może tylko drwić, bezcześcić, oszpecać. Dlatego potrzebne są jemu nie tylko kosmetyki, ale także tatuaże i piercing.

W języku medycznym wykorzystywanie takich ozdób jest nazywane – „oszpecaniem obrazu” i jest poważną chorobą psychiczną. Przecież wszyscy ludzie są stworzeni na obraz i podobieństwo Boże. Nawet kolczyki w uszach naszych dziewcząt są szkodliwe. To jest również „piercing” – atrybuty starożytnych rytuałów szamańskich, łącznie z ofiarami z ludzi.

Dlaczego więc nasze kobiety, młode dziewczyny, a nawet staruszki zaczęły naśladować pogan? Wielu mówi, że im obrzydliwie jest widzieć siebie w lustrze, gdy są nie umalowane, wielu nawet śpi w makijażu. To nic innego, jak tylko odchylenia w psychice. Zastanówmy się, skąd się wzięły te odchylenia. Ot, po prostu, kobiety te widzą w lustrze rano albo morderczynię swoich dzieci (wykonywane aborcje), albo wróżkę i czarownicę lub bezwstydną nierządnicę. I naprawdę czują się obrzydliwie. Ponieważ daną przez Boga duszę nie da się oszukać. Bez względu na to, jak głupi by nie był człowiek i daleki od Boga, na poziomie podświadomości on wszystko rozumie doskonale. Dlatego kryje się za maskami. I im grubsza jest warstwa kosmetyków, tym więcej jest krwi na rękach „ślicznotki”.

Chcą, czy nie chcą tego, nasze współczesne kobiety, ale to właśnie kosmetyki na ich twarzach je rozróżniają. Kosmetyki na twarzy dziewczyny mówią o tym, że jest ona gotowa do służenia złu. Stosowanie kosmetyków – to nieustanne świadectwo mody. Nasze ulice wypełnione są nieszczęśliwymi samotnymi Amazonkami, na twarzach których leżą pieczęcie od L’Oreal, Oriflame, itp. Pieczęcie nierządu, zabójstw i czarów. W przypływie dumy nanosimy wzory na swoje twarze. Chcemy być piękniejsi. Chcemy namalować lepiej niż Bóg, wznieść się ponad Nim.

I stajemy pod sztandary starożytnego przeciwnika Boga. Po umalowaniu (makijażu – od A.L.), człowiek jest pozbawiony pierwotnego obrazu, staje się brzydki, ukrywając pod maską swoją twarz, staje się bezosobowy. Demony w karze za pychę zostały pozbawione obrazu Bożego. Starały się zemścić się na Bogu, mszcząc się teraz na ludziach, starając się, aby jak najwięcej ludzi oszpecić, aby zaspokoić swoją pychę, upodobnić ich do siebie, a nie do Stwórcy.

Człowiek – to dzieło Rąk Bożych. Wszystkie zwierzęta, wszelką roślinność Ziemia wydała na Jego Słowo, a człowieka Bóg stworzył Swoimi Rękami z prochu ziemi i nadal opiekuje się i dba o Swoje stworzenie. Piękny, niepowtarzalny obraz. Dzień po dniu, rok po roku, zmienia się twarz człowieka, pojawia się coraz więcej i więcej rys, linii i zmarszczek. A twarz jest ciągle „rysowana”, dopóki nie stanie się doskonała. Starajmy się ostrożnie pielęgnować harmonię naszego życia. Zmyjmy ze swoich twarzy znamiona afrykańskich, indiańskich, greckich i rzymskich bożków. Zwróćmy się do Boga. Pokutą zmyjmy grzech ze swoich dusz. Z otwartymi twarzami spotkajmy Zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Źródło:

Znaki apostazji (odstępstwa od wiary). Nowa moda i jej skutki

http://3rm.info/5743-znameniya-apostasii-novaya-moda-i-ee-posledstviya.html

Słowo końcowe od autora opracowania

Kończąc drugą część opracowania, myślę, że dobrze byłoby napisać jeszcze trzecią część na temat innych, zgubnych rodzajów mody, dotyczących na przykład: noszenia różnych znaków okultystycznych, czy satanistycznych (pierścieni Atlantów, talizmanów, amuletów), nabywania i eksponowania w mieszkaniach przedmiotów okultystycznych – ozdób i pamiątek w postaci figurek słoników, sów, afrykańskich masek, wykonanych przez szamanów i czarowników, papirusów z Egiptu, posążków bóstw wschodnich, japońskich lalek, tzw. ozdób „tureckie złe oko”, itp., noszenia czerwonych nici (nici Racheli), różańców New Age, zapalania kadzidełek, korzystania z wahadełek i przedmiotów, związanych z chińską sztuką feng-shui, gromadzenia literatury i innych wydawnictw okultystycznych, pornograficznych czy satanistycznych, korzystania z nagrań muzyki rockowej, techno itp., z horoskopów, usług wróżbitów, gier komputerowych, korzystania z usług medycyny okultystycznej – energoterapii, czy bioenergoterapii przez dotyk, na odległość, poprzez różnego rodzaju przedmioty (kamienie) lub barwy (chromoterapia), korzystania z leków homeopatycznych, technik doskonalenia umysłu (Silva, NLP, reiki itp.), metod szybkiego uczenia się, uprawiania wschodnich medytacji, jogi, spędzania czasu w dyskotekach i wielu innych rodzajów mody, podsuwanych nieustannie człowiekowi przez szatana, aby go zgubić. Na szczęście w Polsce jest dużo literatury o tych diabelskich zagrożeniach dla duszy człowieka i przy odrobinie wysiłku każdy może znaleźć te materiały, zapoznać się z nimi i zmienić co nieco w swoim życiu, aby żyć w przyjaźni z Bogiem, swoim Stwórcą. Polecam szczególnie wspomnianą wyżej książkę „Droga do paszczy smoka” (2 części). Korzystajmy z tej literatury, porzućmy złe nawyki i ostrzegajmy innych.

Opracował i tłumaczył Andrzej Leszczyński

Reklamy
Categories: APOSTAZJA I POGAŃSTWO, STRONA GŁÓWNA | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: