W TBILISI JUŻ OD 3 LAT MIROTOCZY IKONA NAJŚWIĘTSZEJ BOGURODZICY „SŁODKI POCAŁUNEK”

W Gruzji, w rodzinie Burkadze, już trzy lata mirotoczy ikona Najświętszej Bogurodzicy „Słodki Pocałunek” – donosi telewizja Gruzińskiego Patriarchatu.

 

Przez ostatnie trzy lata ikona mirotoczy nieprzerwanie. W ciągu trzech lat zapach miro zmieniał się 4 razy. Opowiada gospodyni ikony, Tea Archamaja: „Dziewięć lat temu mój wujek podarował mi ją na moje urodziny – 19 stycznia. Nie byłam wtedy jeszcze zamężną. Po 6 latach ikona zaczęła mirotoczyć. Kiedy to zauważyłam, zadzwoniliśmy do mojego ojca duchownego. Ojciec Szota jest moim spowiednikiem. Musieliśmy sprawdzić, czy to naprawdę było miro. Kapłan powiedział, że tak, to jest miro. Wtedy przekazaliśmy ikonę Patriarsze. U Patriarchy Ilji II przebywała ona 3-4 dni. I później przez 1 dzień w soborze Najświętszej Trójcy. Następnie zwrócono ją nam.”

 

„Cuda, objawiane przez ikony – to nie nowość – mówi kapłan Zurab Cchowrebadze –  Zawsze, na przestrzeni wieków, od ikon były różne cuda. Takie zjawiska jak mirotoczenie, toczenie krwi, przejście obrazu z ikony na ścianę lub na szybę ochronną, odnowienie się ikon, kiedy jaśniejszymi i bardziej żywymi stają się wyblakłe farby, blask od ikon lub cuda zachodzące po dotknięciu ikony i tak dalej – to wszystko jest potwierdzeniem, że ikony są cudowne. Które emitują i dają siłę.

 

Tę cudowną siłę dają ikonom Ci, którzy są na nich przedstawieni – Pan Bóg, Najświętsza Bogurodzica, Aniołowie, Święci i tak dalej. W tym przypadku to jest ikoną Najświętszej Bogurodzicy. I przez moc Matki Boskiej następuje działanie tej siły i cudu. Co to oznacza i o czym nam mówi o tym   Pan Bóg?

***

Gdy dowiadujemy się o jakikolwiek cudzie, który pochodzi od ikon, powinniśmy wielbić i dziękować Panu Bogu.

 

Przede wszystkim, kiedy dowiadujemy się o jakimkolwiek cudzie, pochodzącym od ikony, powinniśmy się napełnić poczuciem wdzięczności i chęcią wielbienia Pana.

 

Powinniśmy wielbić Pana i dziękować Mu, ponieważ nam On ten cud objawił i pokazał nam grzesznikom, jakie cuda może On tworzyć.

 

W większości przypadków daje się to nam dla uzdrowienia. Byliśmy świadkami uzdrowień, które nastąpiły od tej mirotoczącej ikony Najświętszej Bogurodzicy. Dlatego wszyscy powinniśmy dziękować Panu.”

 

Gdy rodzina latem wyjeżdża z Tbilisi, ikonę przenosi się do świątyni Świętego Wielkiego Męczennika Jerzego Zwycięzcy (ros.- Георгия Победоносца).

 

Według słów Tei Archamai od tej mirotoczącej ikony było mnóstwo uzdrowień. Również rodzinie, która od 11 lat czekała na dziecko, spełniło się marzenie. Tea mówi, że najważniejszą rzeczą dla tych, którzy pobierają miro – jest przystępowanie do Priczastija.

 

Uzdrowienia – w większości to byli chorzy na raka. Rodzina może przyjąć każdego człowieka, który zechce ucałować i uczcić świętość. W tym celu trzeba wcześniej zadzwonić na nr 557 67 21 63.

 

Tamara Manelaszwili

 

Tbilisi, 16 grudnia 2014 r.

 

Źródło:

 

В ТБИЛИСИ УЖЕ 3 ГОДА МИРОТОЧИТ ИКОНА ПРЕСВЯТОЙ БОГОРОДИЦЫ «СЛАДКОЕ ЛОБЗАНИЕ»

http://www.pravoslavie.ru/75883.html

 

 

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

12.4.2016 r.

Reklamy
Categories: ETYKA CERKIEWNA, PRAWOSŁAWIE, STRONA GŁÓWNA | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: