PROSIMY O MODLITWY ZA PATRIARCHĘ JEROZOLIMY IRENEUSZA. Istnieje zagrożenie jego życia …

Protegowany światowej zakulisy Patriarcha Jerozolimy Teofil  22 marca br. oświadczył, że otrzymał w dniu swoich imienin prezent – niespodziankę. W wielkiej sali Patriarchatu Jerozolimy nagle pojawił się odsunięty od łask Patriarcha Ireneusz, ubrany w strój patriarchalny i z dwiema panagiami* na piersi. Prawowity Patriarcha pozdrowił Teofila i życzył mu wielu lat życia. Wszyscy obecni przy tym bili brawo.

*/ „panagia”mały obrazek (ikonka, do kilkunastu cm wysokości) z metali szlachetnych (złota lub srebra lub też pokryty tymi metalami), ozdobiony drogocennymi kamieniami z wizerunkami Osób Boskich, Matki Bożej lub Świętych, noszony przez wysokich dostojników cerkiewnych (Patriarchów, Arcybiskupów, Metropolitów) na łańcuchu na piersiach (A.L.).

 

Obecny w tej sali rewolucjonista Teofil, nielegalnie zajmujący tron Jerozolimski, nie wypowiedział słów skruchy przed Patriarchą Ireneuszem, ale przyznał istnienie, jak się wyraził, „ludzkich błędów z jego strony w stosunku do Patriarchy Ireneusza”.

 

Teofil zaproponował Patriarsze Ireneuszowi, aby ten usiadł na krześle obok miejsca Patriarchy, ale Patriarcha Ireneusz odmówił

 

Następnie Teofil poprosił Patriarchę Ireneusza o podpisanie dokumentu potwierdzającego, że Patriarcha Ireneusz zrzeka się swojej patriarchalnej godności, ale Jego Świątobliwość Patriarcha Ireneusz I Jerozolimski odmówił podpisania tego dokumentu, ponieważ jest prawowitym Patriarchą Świętego Miasta Jerozolimy i całej Palestyny, Syrii, Arabii po drugiej stronie Jordanu, Kany Galilejskiej i Świętego Syjonu.

 

W związku z tym zostały podane wyjaśnienia biskupa Romana, jednego z najbliższych współpracowników Patriarchy Ireneusza. W rozmowie telefonicznej Władyka wyjaśnił, że Patriarcha Ireneusz pozdrowił Teofila, kierując się duchem chrześcijańskiej miłości i przebaczenia. Ale to w żadnym przypadku nie powinno być interpretowane jako dowód na to, że Patriarchę Ireneusza udało się złamać .

 

W dalszym ciągu nie uznaje on legalności przewrotu w Cerkwi Jerozolimskiej i nie wyrzeka się swoich listów przeciwko herezji ekumenizmu i antychrześcijańskiej globalizacji .

 

Patriarcha Jerozolimy i całej Palestyny Ireneusz odmawia uznania kanoniczności zbliżającego się „Świętego i Wielkiego Soboru” i wezwał wszystkie wierne dzieci Świętej Cerkwi do obrony Świętego Prawosławia.

Jest oczywiste, że bardzo wiele potężnych sił pragnęłoby, aby Patriarcha Ireneusz, od wielu lat bezprawnie przebywający w areszcie domowym, zrzekł się swego wyznania wiary. Dlatego tak ważne jest, aby wszyscy prawosławni Chrześcijanie wspierali w tych ciężkich przejściach Patriarchę-więźnia i słowem, i czynem, i swoimi świętymi modlitwami.

 

Redakcja naszego portalu po tych informacjach miała rozmowę z siostrą, posługującą (ros. kелейницей) przy Patriarsze Ireneuszu, matuszką Fotiną, która go widziała. Powiedziała, że bez łez trudno jest na niego patrzeć. Jest on bardzo słaby, ledwo podniósł rękę, by błogosławić, zaczął mówić z trudem.

 

W związku z tym istnieją uzasadnione podstawy dla szczególnego niepokoju o jego zdrowie i życie, ponieważ w przeddzień wilczego Soboru postawa Wyznawcy wiary Patriarchy Ireneusza jest bardzo niebezpieczna dla zdrajców Chrystusa. Być może już oni wykorzystują jakieś środki    niszczące, aby pozbyć się Patriarchy ze światła, ponieważ w więzieniu on znacznie lepiej czuł się,  niż obecnie. 

 

 

 

Drodzy ojcowie, bracia i siostry!

 

Prosimy o wasze święte modlitwy za Patriarchę Ireneusza Jerozolimskiego!

Panie, uratuj i zachowaj Twego wiernego sługę przed wrogami widzialnymi i niewidzialnymi!

 
МОЛЧАНИЕМ ПРЕДАЕТСЯ БОГ! Фильм Галины Царёвой. 2013 год

 Film video:

List Patriarchy Jerozolimskiego Ireneusza (fragment filmu „Dokoła zdrada i tchórzostwo i oszustwo”)

 
 

 

Źródło:

 

ПРОСИМ МОЛИТВ ЗА ПАТРИАРХА ИЕРУСАЛИМСКОГО ИРИНЕЯ. Есть угроза его жизни… (ВИДЕО)

http://3rm.info/publications/62460-prosim-molitv-za-patriarha-ierusalimskogo-irineya-video.html

23.4.2016 r.

https://youtu.be/qMUkEBeWOJA

 

 

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

25.4.2016 r.

Reklamy
Categories: APOSTAZJA I POGAŃSTWO, HEREZJE, PRAWOSŁAWIE, PRZECIW EKUMENIZMOWI, SOBÓR w 2016, STRONA GŁÓWNA | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: