KRZYK DUSZY… I CO DALEJ? Arcybiskup Longin z pastwą wiernych zwrócił się do Soboru Biskupów

 

 

Uwaga Redakcji Biskup Longin z jego pastwą  wiernych oraz biskup Władimir Poczajewski z bracmi z monasteru zwrócili się do apostaty Kiriłła (Gundiajewa) ze swoimi żądaniami. I co dalej? Sobór Biskupów zakończył się, opublikowano Dokument Końcowy, ale nie ma w nim żadnej reakcji łżepatriarchy Kiriłła i Soboru na list arcybiskupa Longina i Poczajewskiej Ławry. I najprawdopodobniej, nie będzie…

 

Przeczytajcie list arcybiskupa Fieofana (pol. – Teofana) Połtawskiego

 

Arcybiskup Banczenski Longin, Wikariusz Diecezji Czerniowieckiej Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, skierował do patriarchy Kiryłła apel, aby Rosyjska Cerkiew Prawosławna oficjalnie wystapiła z międzynarodowej organizacji „Światowa Rada Kościołów”, nie uznała odbytego w 2016 roku na Krecie „Wszech-prawosławnego Soboru” za prawosławny, zdecydowanie potępiła bluźnierczy film „Matylda”, szeroko pokazywany w Federacji Rosyjskiej przy wsparciu organów władz państwowych, jak również anulowała Deklarację Hawańską, podpisaną przez patriarchę Kiryłła na spotkaniu z papieżem Franciszkiem.

1512286181_longin-zhar-12

 

Apel biskupa Longina jest poparciem dla niedawnego listu mnichów z Ławry Poczajewskiej, którzy również wezwali szefa RCP do rezygnacji z członkostwa w tzw. „Światowej Radzie Kościołów” i przerwania kontaktów ekumenicznych.

 

Sobór w Moskwie zakończył się 2 grudnia. W dniu 4 grudnia, w święto Ofiarowania do Świątyni Najświętszej Bogurodzicy, biskupi i kapłani uczestniczący w Soborze, będą odprawiać Nabożeństwo w katedrze Chrystusa Zbawiciela.

 

Zwracamy uwagę, że na Wielkanoc ubiegłego roku arcybiskupa – wyznawcę Longina próbowano otruć. Trzech kapłanów – mnichów z jego otoczenia wówczas odeszło do Pana, a samemu władyce cudem udało się przeżyć.

 

Niżej przytaczamy tekst i zdjęcie zeskanowanego Apelu arcybiskupa Longina.

1512283952_0b0b0c19d82fb152eb06ce9977371a98

 

Apel Banczeńskiego Monasteru Męskiego pod wezwaniem Świętego Wniebowstąpienia do Jego Świątobliwości Patriarchy Kiryłła i Świętego Soboru Biskupów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej

 

Wasza Świątobliwość, z pokorą prosimy o Wasze Najświętsze błogosławieństwo, prosząc o wasze święte modlitwy i o przebaczenie.

Wasza Świątobliwość, wielokrotnie zwracaliśmy się do Was z prośbami o wysłuchanie nas i zrozumienie naszego bólu, ponieważ szczerze chcemy pozostać w łonie naszej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego. Dokładnie wiemy, że tylko w Prawosławiu jest Prawda i nie ma innej drogi do zbawienia, oprócz Cerkwi, której głową jest sam Pan Bóg Jezus Chrystus: „Zbuduję Cerkiew/Kościół Moją/Mój, a bramy piekielne jej/go nie przemogą” (Mt 16, 18).

 

Nie ma innych „cerkwi”/”kościołów” i nie ma innej drogi zbawienia !!!

1512286306_patriarh-papa-ogon

Pozostając wiernymi dziećmi naszej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, chcemy przestrzegać kanonów, dogmatów i nauk, nakazanych nam przez Świętych Ojców, aby nie stać się odszczepieńcami, zdrajcami Chrystusa i Wiary Prawosławnej.

 

Prosimy Waszą Świątobliwość i Święty Sobór Biskupów, który odbędzie się w dniach od 28.11.2017 roku do 5.12.2017 roku o usłyszenie wołania naszej duszy o tej trudnej sytuacji, w której znajduje się nasza Cerkiew Prawosławna. Zawsze byliśmy wierni Tobie i naszej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchatu Moskiewskiego i na zawsze pozostaniemy w naszej zbawczej wiarze, ale nigdy nie zaakceptujemy żadnej herezji, która jest głoszona dzisiaj.

 

Wzywamy do rozważenia następujących punktów:

 

  1. Wyjście naszej Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej ze Światowej Rady Kościołów oraz przerwanie udziału naszej Cerkwi w ruchu ekumenicznym, ponieważ nie możemy odejść od prawdy, dogmatów i zasad, zatwierdzonych przez Sobory Powszechne, wierząc tylko w Jedną, Świętą, Soborową (Powszechną), i Apostolską Cerkiew.

 

  1. Anulować deklarację, przyjętą 12.02.2016 roku w Hawanie (Kuba), ponieważ spotkanie nie było uzgodnione z Sobore Biskupów Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej i my nigdy nie uznamy heretyka papieża za świętego.

 

  1. Nie uznawać łżesoboru na Krecie za Prawosławny, ponieważ nasza Cerkiew zawsze zachowywała pełnię prawdy, a na tym soborze nie było tej pełni, oparty on jest na ekumenicznej herezji, która prowadzi wiernych Cerkwi Prawosławnej na wieczne zatracenie.

 

  1. Zadać kłam oszczerczemu filmowi „Matylda”, który zhańbił świętość Carskich Cierpiętników. Jest to kolejna próba zniszczenia obrazu idealnej rodziny i zniesławienia pamięci świętych w ponad sto lat po ich męczeńskiej śmierci.

 

Wasza Świątobliwość, Święty Soborze Biskupów i cała hierarchia Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej, bracia Banczeńskiego Monasteru pod wezwaniem Świętego Wniebowstapienia pokornie proszą o usłyszenie niegasnącego i niepokojącego bólu duszy – o obronę prawdy i czystości naszej Prawosławnej Soborowej Cerkwi Apostolskiej, w której modlimy się do Boga, aby pomógł nam wszystkim wyznawać Jedyną i Zbawczą Wiarę.

 

Przez modlitwy Najświętszej Pani naszej Bogurodzicy, niech Pan Bóg zlituje się nad wami w Swoim  wielkim Miłosierdziu i doprowadzi do nawrócenia wszystkich, którzy zbłądzili.

 

Źródło :

КРИК ДУШИ… И ЧТО ДАЛЬШЕ? Архиепископ Лонгин с паствой обратился к Архиерейскому Собору

http://3rm.info/main/69663-krik-dushi-i-chto-dalshe-arhiep-longin-zhar-s-pastvoy-obratilsya-k-arhiereyskomu-soboru-foto-teksta.html

 

 

 

 

Tłumaczył Andrzej Leszczyński

7.12.2017 r.

 

Od tłumacza:

 

Redakcja stawia pytanie: „Co dalej?” i równocześnie stwierdza, że najprawdopodobniej żadnej reakcji ze strony łżepatriarchy Kiriłła i Soboru na list arcybiskupa Longina i Poczajewskiej Ławry nie będzie. I to jest prawda. Bo swoje stanowisko patriarcha Kiryłł już wypowiedział  po nabożeństwie w Noworosyjsku (artykuł na portalu Moskwa Trzeci Rzym z 22.09.2017 r.). Treść poniżej…

 

 

Patriarcha Moskiewski Cyryl – prawosławnym papieżem …

 

Patriarcha Moskiewski Cyryl (Gundiajew) ogłosił się niedawno faktycznym prawosławnym papieżem, kiedy stwierdził, że wszyscy powinni surowo wypełniać jego nakazy i jednocześnie zagroził represjami i wyrzuceniem spośród kleru tych, którzy odważyliby się sprzeciwiać jego nakazom.

 

 

Oto fragment jego oświadczenia, które podała agencja informacyjna RIA Novosti РИА «Новости», wygłoszonego po nabożeństwie w Soborze Zaśnięcia Przeczystej Bogurodzicy w Noworosyjsku:

 

„Jeśli ktokolwiek ma jeszcze jakieś wątpliwości, czy należy wypełniać to wszystko, czego naucza patriarcha, odrzućcie wszelkie wątpliwości! Natomiast ściśle wypełniajcie to, co ja nakazuję! Ponieważ nie czerpię tego ze swojej mądrości, lecz z mądrości całego episkopatu Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej! Obecnie nie ma innej drogi dla naszej Cerkwi! Kto się z tym nie zgadza – na emeryturę!”

 

Tym swoim oświadczenieniem i żądaniem ścisłego wykonywania wszystkich swoich nakazów, modernistyczny patriarcha Cyryl ogłosił się „prawosławnym papieżem”, podobnie jak rzymski papież, którego nakazy również nie podlegają jakiejkolwiek dyskusji.

W ten oto sposób odstępca Cyryl ostatecznie rozwalił i zniszczył do fundamentów soborność Rosyjskiej Cerkwi.

 

Źródło:

КОНЕЦ СОБОРНОСТИ В РПЦ МП! „КТО НЕ СОГЛАСЕН – НА ПЕНСИЮ”… „Папа” Кирилл (Гундяев) потребовал безприкословного подчинения себе духовенства РПЦ МП

http://3rm.info/main/68997-kto-ne-soglasen-na-pensiyu-papa-kirill-gundyaev-potreboval-bezprikoslovnogo-podchineniya-sebe-duhovenstva-rpc-mp.html

22.9.2017 r.

 

 

Categories: APOSTAZJA I POGAŃSTWO, Bez kategorii, ETYKA CERKIEWNA, HEREZJE, PRAWOSŁAWIE, PRZECIW EKUMENIZMOWI, STRONA GŁÓWNA | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: