NA DRODZE DO KOŚCIOŁA ANTYCHRYSTA.

Papież Franciszek – do Patriarchy Bartłomieja: „Nie ma więcej przeszkód do Komunii Eucharystycznej”

 

30 listopada(nowy styl) w święto św. Andrzeja Pierwozwanego (tytuł św. Andrzeja Apostoła – od A.L.), na zakończenie Mszy Świętej, odprawionej na stadionie w Bangui, papież Franciszek zwrócił się ze szczególnym powitaniem i pozdrowieniem do patriarchy Konstantynopola Bartłomieja.

(Uwaga red. – Już za jedno takie zdjęcie można pozbawiać stanu duchownego i pędzić precz ze świątyni!)

Papież wysłał także specjalny list, który dzisiaj rano przeczytał w patriarchalnym kościele św. Jerzego w Fanarze, kardynał Kurt Koch, szef Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Jak zwykle, przywiózł on ze sobą do Stambułu delegację Stolicy Apostolskiej, w ramach tradycyjnej wymiany w święta św. Andrzeja i św. Apostołów Piotra i Pawła – kiedy do Rzymu przybywa delegacja Patriarchatu Ekumenicznego.

„Stąd, z serca Afryki – powiedział papież Franciszek – chcę zwrócić się do ukochanego brata Bartłomieja, Patriarchy Ekumenicznego, i życzyć mu szczęścia i braterstwa. Proszę Boga, aby błogosławił nasze braterskie Kościoły”.

W liście skierowanym do patriarchy Bartłomieja I, papież Franciszek wyraża „braterską miłość i duchową bliskość” w głębokiej wspólnocie wiary i miłości.

„Dziś świat szczególnie potrzebuje pojednania, – pisze papież – zwłaszcza w świetle tej ilości krwi, która została przelana w ostatnich atakach terrorystycznych. Możemy towarzyszyć ofiarom naszą modlitwą i odnowić nasze zobowiązanie do zachowania trwałego pokoju poprzez popieranie dialogu między religiami”. Ojciec Święty podkreśla, że „obojętność i wzajemna niewiedza o sobie może jedynie doprowadzić do braku zaufania i, niestety, również do konfliktów”.

„Od tego czasu, kiedy papież Paweł VI i patriarcha Atenagoras rozpoczęli drogę do pełnej jedności, podpisując w 1965 roku Wspólną Deklarację Katolicko-Prawosławną, dalece nie wszystkie różnice zdań między obu Kościołami zostały przezwyciężone”, – stwierdza papież. Tym niemniej „po przywróceniu stosunków miłości i braterstwa w duchu wzajemnego zaufania, szacunku i miłości, nie ma więcej przeszkód na drodze do Komunii Eucharystycznej, która nastąpi nie inaczej jak tylko poprzez modlitwę, oczyszczenie serc i utrwalenie prawdy”.

Papież wyraża podziw dla szczególnej wrażliwości i starań patriarchy w dziedzinie ochrony środowiska.

Na końcu listu papież prosi patriarchę Bartłomieja i wszystkich wiernych prawosławnych o modlitwę w związku z Jubileuszem Miłosierdzia, z kolei ze swojej strony zapewniając o modlitwach za pomyślną realizację tych przedsięwzięć, które są zaplanowane przez Cerkiew Prawosławną w przyszłym roku, w szczególności Powszechnego Soboru Prawosławnego.

Źródło:
http://ru.radiovaticana.va/news/2015/11/30

Na portalu „Moskwa – Trzeci Rzym”:
http://3rm.info/main/60548-na-puti-k-cerkvi-antihrista-papa-francisk-patriarhu-varfolomeyu-net-bolshe-prepyatstviy-k-evharisticheskomu-obscheniyu.html
2 grudnia 2015

Tłumaczył Andrzej Leszczyński
4.12.2015 r.

Reklamy
Categories: APOSTAZJA I POGAŃSTWO, HEREZJE, PRAWOSŁAWIE, PRZECIW EKUMENIZMOWI, STRONA GŁÓWNA | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: